Минулого уїк-енду офіційний волейбольний сезон в Україні відкрився вже традиційним міжнародним турніром з біч-волею у столичному Гідропарку — «Укрзернопром челенджер-2004». Цього разу, на відміну від попередніх років, українська пара майстрів пляжного волейболу зупинилася на стадії півфіналу. Сумчани Олексій Кулінич та Олександр Дяченко, попри підтримку переповнених, переважно роздягнутих до пояса трибун, у боротьбі за вихід у фінал виграли у швейцарської пари Шютц/Шнайдер першу партію, але в наступних двох надмірно розслабилися. «Золото» швейцарцям не дісталося — у вирішальному двобої їх обіграли латиші Грінберг і Круміньш. А наші сумчани посіли підсумкове третє місце, здолавши в «бронзовому» матчі Кисельова й Забуслаєва (Казахстан).
* * *
Тим часом у вітчизняних волейбольних колах з нетерпінням чекали жеребкування непляжних єврокубкових турнірів. Слід зазначити, що реакція тренерів на результати «розсіву» чітко розподілилася за... статевою ознакою. Це вже стало своєрідною національною особливістю ігрових видів спорту — жінки на міжнародній арені почуваються впевненіше за чоловіків. Щоправда, загалом в українському волейболі безумовним лідером є все ж чоловічий «Локомотив» із Харкова, який минулого сезону переміг у Кубку топ-команд, а цього року першим з України дебютує в Лізі чемпіонів. Та якщо брати перші трійки, то серед призерів упевненіше все ж виглядає жіночий «набір».
Скажімо, наставник одеської «Дженестри» і, за сумісництвом, збірної України Ігор Філіштинський вважає, що в 6-й кваліфікаційній групі Кубка топ-команд у його дівчат не повинно бути проблем. Швидкоплинний турнір у словацькому місті Сениця, крім місцевої однойменної команди й одеситок, збере клуби «Хіт» (Нова Гориця, Словенія) та «Імзит» (Сараєво, Боснія). Головними конкурентками «Дженестри» Філіштинський вважає «Сеницю». У складі ж чемпіонок України відбулися деякі зміни. Олена Самсонова переїхала до одного з турецьких клубів, а Євгенія Душкевич, у якої закінчився термін контракту, має бажання підшукати собі клуб, який виступав би в Лізі чемпіонів. Натомість одесити ведуть переговори з лідером запорізького ЗДІА Ольгою Дробишевською.
З оптимізмом дивляться у єврокубкову осінь і обидва черкаських жіночих клуби. Більше того, невтомний організатор вітчизняного волейболу, президент «Хімволокна» Юрій Мрачковський знову спромігся запросити «кваліфайн» у своє місто. У другій групі Кубка ЄКВ, крім черкащанок, гратимуть: данський «Ольборг», сербський «Спартак» із Суботиці та переможець попереднього раунду. За словами Юрія Станіславовича, його команду продовжує на зборах в Алушті тренувати Ольга Гостищева, а посада головного «коуча» залишається вакантною.
Ще одна команда з Черкас — «Круг» — також 12—14 листопада гратиме у словацькому місті Жиліна, де в 3-й групі змагатимуться місцева «Сета Техельне», білоруська «Слов'янка» та друга команда з 7-ї групи попереднього раунду. Зауважимо, що всі три жіночих волейбольних команди України вважаються фаворитами своїх груп. Їм залишається тільки довести свою перевагу.
А ось головний тренер чоловічої «Юракадемії» з Харкова Анатолій Ящук очікує досить складних матчів у 4-й групі кваліфікаційного раунду Кубка топ-команд (Плоєшті, Румунія, 23—25 жовтня). По-перше, загальновідомо, як непросто протистояти в Румунії місцевому «Петрому». По-друге, жереб визначив у суперники також міцну і зіграну команду з Латвії «Поліурс-Біолар» та «темну конячку» — боснійську «Какань».
Тренер маріупольського «Маркохіму» Володимир Михальчук теж визнає, що йому ще доведеться збирати інформацію про суперників у кваліфікації Кубка ЄКВ. Хоча уявлення про господарів міні-турніру — гродненський «Комунальник» — склалося ще в попередні роки. Якою ж є фінська «Корсо», вочевидь, доведеться дізнаватися вже в Білорусі. Ще одним суперником азовців стане або чеська «Дукла», або португальська «Вікторія», які грають у попередньому раунді.