Лідери Сенату США наблизилися до домовленості, що має дозволити тимчасово знову відкрити державні установи і підняти стелю державного боргу до четверга, коли, як очікується, у державній скарбниці має закінчитися готівка. Це сталося після затяжних перемовин на Капітолійському пагорбі між провідниками демократів та республіканців у Сенаті Гаррі Рідом та Мітчем Макконнеллом. Президент Барак Обама навіть переніс на пізніший час зустріч із керівниками Конгресу, аби дати Ріду та Макконнеллові більше часу на оформлення домовленостей. За повідомленнями американських медіа, проект угоди передбачає фінансування уряду до 15 січня та підвищення межі держборгу до середини лютого.
Уже два тижні більшість державних установ США не функціонують через те, що Конгрес не ухвалив бюджету на початок нового фінансового року, який почався з 1 жовтня. Сполучені Штати повинні підвищити свій борговий ліміт у 16,7 трлн. доларів до четверга. Якщо цього не станеться, країні загрожує ситуація, за якої вона офіційно не зможе фінансувати виплати за зовнішніми позиками, тобто постане перед дефолтом. Міжнародний валютний фонд заявив, що можливість першого в історії США дефолту спричинить серйозні проблеми у світовій економіці. Світовий банк також застеріг, що США перебувають усього за кілька днів до дуже небезпечного моменту у зв’язку з урядовою бюджетного кризою.
А ТИМ ЧАСОМ...
Незважаючи на зупинку в роботі державних установ, деякі штати ухвалили рішення відкрити національні заповідники за рахунок місцевих бюджетів. Як повідомляє сайт «Смак подорожника», у Нью–Йорку відкрилася для відвідувачів Статуя Свободи — це рішення обходиться штату в 61 600 доларів на день. Штат Колорадо своїми силами відкрив для туристів Гранд–Каньйон, а Південна Дакота — знамениту гору Рашмор із кам’яними ликами чотирьох президентів. Це стало можливим завдяки спеціальній угоді між федеральним урядом та владою штатів, які порахували, що втрати від відсутності туристів коштуватимуть їм набагато більше.