Ось і закінчилися чемпіонати Європи серед молодіжних збірних віком гравців до 20 років. Ані наші хлопці в Чехії, ані дівчата у Франції не здобули нагород. Юніорська збірна ледь не вилетіла з десятки, яка дає право участі в наступній першості континенту без кваліфікаційного турніру. А от «слабка стать» на чолі з 18-річною запоріжанкою Олександрою Горбуновою, яка прибула на цей турнір просто з іншого чемпіонату, U-18, посіла доволі високе п’яте місце.
Посівши в груповому турнірі третє місце серед шести команд, підопічні Марини Ткаченко вибули з боротьби за медалі, поступившись у чвертьфіналі мобілізованим і чіпким угоркам — 55:73. Виправили свої помилки наші молоді співвітчизниці у «втішних» матчах. Розтрощивши хорваток («плюс 43»!), українки у поєдинку за 5-те місце здолали й збірну Польщі. А Саша Горбунова, вихованка бердянського баскетболу, яка зараз потроху з'являється в основі «Козачки-ЗАлК», не просто стала найкращим снайпером першості з показником 26,3 очка за гру, а також була визнана найціннішим гравцем (MVP) турніру серед гравців усіх збірних. Варто додати, що такі самі регалії Олександра заслужила й на чемпіонаті серед 18-річних. Який, до речі, так само виграли росіянки.
Що ж до хлопців, то вони за весь чемпіонат здобули лише дві перемоги — у груповому етапі над білорусами та над хорватами у «втішному» раунді за 9—12-те місця. Більше того, скривджені нашими хлопцями білоруси раптом підняли голову і на фініші турніру обіграли не тільки іспанців, а ще й, до того ж, узяли реванш у підопічних Андрія Шаптали, посівши в підсумку 9-ту сходинку. Вирішальною в заключному поєдинку стала третя чверть, яку наші «віддали» — «мінус 15».
Оцінювати виступ чоловічої збірної можна по-різному, тим паче, маючи на увазі перемогу на «неофіційному чемпіонаті світу» у Далласі. Можна сказати, що тоді, на Global Games, усі європейські команди приїхали ще тільки на підготовку до Євро-04, а українці в Америці підхопили «зіркову хворобу». Але маємо те, що маємо, — наша збірна є лише 10-ю на офіційному континентальному турнірі, піднявшись лише на дві сходинки порівняно з результатом дворічної давнини.
Дмитро Дятловський, форвард молодіжної збірної України: «Я вважаю, що в Далласі ми вичерпали себе у моральному плані, повністю виклалися психологічно. Ось і довелося надолужувати все по ходу чемпіонату Європи. Та коли нам це вдалося, вже було запізно. Що ж до «зіркової хвороби», то я її не помітив у жодного з наших хлопців.
Геннадій Защук, головний тренер національної збірної України: «Мабуть, хлопці переоцінили свої можливості опісля Global Games. Але я вважаю, що виступ нашої збірної був достойний. Те, що ми змогли вийти до фінальної стадії, — вже показник. Тим паче що наша підгрупа була сильніша за іншу. З іншого боку, наші гравці мало готувалися разом: наприклад, ізраїльтяни, росіяни, литовці та іспанці награють свій склад більше чотирьох років. А у наших хлопців досвіду навіть індивідуальної гри на вищому рівні — нуль, не кажучи вже про загальнокомандну підготовку».
Олександр МУЗИКА,
Вадим АВДАСЬОВ.
ТАБЛО
Дівчата U-20
Чвертьфінали: Угорщина — Україна — 73:55, Франція — Хорватія — 91:45, Росія — Польща — 92:74, Чехія — Словаччина — 74:69
Півфінали: Угорщина — Франція — 48:64, Росія — Чехія — 89:79
Матчі за 5-8-ме місця: Україна — Хорватія — 106:63; Україна — Польща — 82:77
Матч на 3-тє місце: Угорщина — Чехія — 72:52
Фінал: Росія — Франція — 80:64
Юнаки U-20
Матчі за 9—12-те місця: Україна — Хорватія — 67:65 (Орленко, 17 + 7 підборів; Дятловський, 16; Печеров, 14 + 9 підборів); Білорусь — Україна — 80:76 (Горбенко, 19 + 10; Дятловський, 19; Олійник, 11)
Матч на 3-тє місце: Литва — Греція — 92:63
Фінал: Словенія — Ізраїль — 66:61