Генеральні прокурори і народні депутати, схоже, просто приречені на вічне протистояння. Чи то керівникам ГП муляє очі наявність у державі осіб, яких вони не можуть просто так засадити за грати, чи просто так склалося, але «мешканці» кругловерхого будинку на Грушевського й висотки на Різницькій категорично одне одного недолюблюють. Відповідно, навряд чи можна було сподіватися, що інцидент із парламентарієм Олексієм Козаченком, на якого в Одесі напали двоє зловмисників, в обох відомствах отримає однакову оцінку. Козаченкові пощастило – він не лише залишився живим, а й чинив достойний опір супротивникам, змусивши одного накивати п'ятами, а другого... Другий уже ні на кого ніколи не нападе. Природно, убивство, та ще й скоєне народним депутатом, одразу потрапило в центр уваги українського політикуму. І, судячи з розповсюдженої прес-службою Генпрокурора Геннадія Васильєва заяви, увага ця аж надто пильна: як сказано в документі, ГП виступає проти «нагнітання політичних пристрастей» навколо нападу на народного депутата України Олексія Козаченка.
«Вже зараз, не чекаючи результатів розслідування, окремi політичнi сили, деякi народнi депутати України роблять категоричні політичні заяви про тиск, який нібито здійснюється на депутатів. То як же це розуміти? І взагалі, хто на кого тисне? Якщо народний депутат скоїв вбивство, відразу інші депутати виправдовують його дії, як-то кажуть, без суду і слідства, пояснюючи це політичними обставинами чи надаючи цьому політичний підтекст», — обурюється керівник ГП. І наголошує, що Генеральна прокуратура «не допустить будь-якого впливу» і забезпечить «всебічне та об’єктивне розслідування справи з прийняттям законного рішення, яке повинно грунтуватися не на політичних гаслах, а на матеріалах кримінальної справи».
«На яке слідство тиск? Це все одно, що Президент каже, що парламент йому 10 років заважав працювати. І хто тисне? Льоша Козаченко, який не може піднятися? Хай спочатку Васильєв прізвища назве!» — це вже реакція не менш обурених заявою Васильєва депутатів групи «Центр», яку висловив на прес-конференції «центрист» Володимир Сівкович. За його словами, будь-які звинувачення про якийсь депутатський вплив на ГП у цій справі група відкидає, натомість має запитання до правоохоронних органів. Сівкович підкреслив: слідство займається не пошуком тих, хто влаштував напад, а тим, що «паскудять статус депутата, ставлять під сумнів усе, сказане Козаченком». «Центристський» парламентарій зазначив, що другий нападник (який, нагадаємо, спершу втік із місця пригоди, а потім прийшов до міліції з повинною) є дуже вигідним правоохоронним органам, оскільки тільки чотири місяці тому вийшов iз тюрми за вбивство трьох людей і стоїть на обліку за психічним станом здоров'я. «Ідеальний об'єкт: посидів, полежав у «дурці», знов пішов убив. Тому, що б він їм не казав, вони його відпустять, бо він хворий», — вважає депутат. І що б там хто не казав, фактично опозиційні нардепи з «Центру» явно від думки про політичний підтекст цього випадку не відмовляються. Тим паче що незадовго перед цим нападом жорстоко побили помічника Олексія Козаченка, а самому депутатові погрожували. Напад на нього парламентські однодумці пов'язують із його діяльністю в Одеській області, де Козаченко «пішов на відкриту боротьбу з керівництвом міста, виступав проти розбазарювання землі».
Та й колегам Козаченка непереливки: раніше було затримано помічника депутата із групи «Центр», Василя Гаврилюка, та сина домогосподарки ще одного «центриста» Сергія Кіроянца. Хлопця, за словами самого Кіроянца, обіцяли випустити в обмін на підтримку політреформи. Коротше кажучи, тиск, який і до того не давав вільно дихати депутатам гордої фракції, ще більше посилився після того, як вони «відмовилися підтримати одного з кандидатів на виборах Президента», (між іншим, щодо підтримки того чи іншого претендента на президентську посаду «Центр» іще не визначився – рішення буде ухвалено у вересні).