В Україні стартував проект «Скажи YES! освіті в ЄС»
Інститут світової політики презентував свій новий проект «Скажи YES! освіті в ЄС». Це частина інформаційної кампанії «Сильніші разом», яка розповідає про переваги європейської інтеграції для України.
«Порівняно з іншими країнами Європи і Туреччини Україна досі пасе задніх за кількістю студентів, які взяли участь в освітніх програмах Євросоюзу», — повідомляє ІСП. Із 2004–го по 2013 рік лише 329 українських студентів скористалися можливостями програми Erasmus Mundus для здобуття вищої освіти в ЄС, тоді як, скажімо, кількість турецьких студентів, що навчалися в країнах Євросоюзу в період 2000—2012 років, перевищує 50 тисяч осіб.
Тож Інститут світової політики починає кампанію з інформування українських студентів про перспективи, які відкриє для них членство України в Erasmus, та закликає відстоювати своє право на якісне навчання. Проект реалізовується за підтримки уряду Чеської Республіки.
Міносвіти спонукає школи купувати посібники наближених видавництв
Голова Комітету Верховної Ради з питань науки й освіти Лілія Гриневич прокоментувала рішення Міністерства освіти, відповідно до якого всі навчальні посібники для учнів 1–х, 2–х та 5–х класів загальноосвітніх навчальних закладів, видані раніше 2012 року, визнані такими, що не відповідають новим навчальним програмам та не можуть використовуватися у навчально–виховному процесі з 1 вересня 2013 року. За словами Гриневич, учитель не матиме права скористатися збірниками завдань, наприклад, із математики, виданими раніше, навіть якщо вони є дуже корисними для навчання дітей. «Чи бачите якесь логічне пояснення для цього цинічного рішення МОН, аніж цілком меркантильна мета — спонукати школи закуповувати навчальні посібники кількох наближених видавництв, які отримали грифи МОН останнім часом?» — зазначила член фракції «Батьківщина» Гриневич на своїй сторінці у «Фейсбуці».
Усі керівники шкіл пройдуть атестацію
Згідно з наказом МОН, регіональним департаментам освіти й науки необхідно забезпечити організацію та проведення до 1 вересня 2017 року атестацію керівників навчальних закладів та їхніх заступників, призначених на посади до 30 вересня 2013 року. Також у міністерстві звертають увагу керівників місцевих органів управління освітою на те, що призначенню на посади керівників шкіл має передувати їх атестація.