Ганна Герман,
нардеп від Партії регіонів
— про українізацію свого шефа:
— Він почав учити мову перед переїздом до Києва, перед прем’єрством. Усі документи йому готують українською, і це йому допомагає. Він щодня багато читає українською, а оскільки в Януковича хороший музичний слух, швидко схоплює. І говорить чисто: без акценту і російських наголосів. Серед президентів краще за Януковича говорить тільки Кравчук. Ющенко говорив гірше. Якось Янукович зустрічався з Іваном Дзюбою і попросив його працю «Інтернаціоналізм чи русифікація», яку прочитав українською.
(«Сєгодня»)
Віктор Ющенко,
Президент України
в 2005—2010 роках
— щодо підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС:
— Європа розколена чи розділена двома політиками — московською азійського типу і брюссельською. Де є Україна? Де вона буде? Я кожного європейського лідера переконую в тому, що найближчі десять років головне питання для політичної Європи — це українське. Я проводжу самі цікаві візити, які формують один із результатів майбутнього Вільнюського саміту.
(«Радіо «Ера»)
Ігор Мірошниченко,
нардеп від «Свободи»
— про нові руйнування пам’ятників Леніну в Україні:
— Тут днями хтось намагався спростувати прогнози румунського чи то сейсмолога, чи то екстрасенса стосовно 8–бального землетрусу в Бессарабії та по всій Україні. Казали, що землетрусу не буде, та й екстрасенс вигаданий. Аж ні! Виявляється, прогноз був щирою правдою. Днями он Київщину так трухонуло, що не встояли півдюжини привидів комуно–большевизму. Українська земля сама здатна на очищення від нечисті і погані, яку на ній по собі лишили окупанти.
(«Фейсбук»)
Сергій Каплін,
нардеп від «УДАРу»
— про замалу суму коштів, виділених у держбюджеті на космічну галузь України:
— Доки ми будемо вважати космос менш важливішим, ніж польоти Президента, доки ми будемо жити в злиднях, до тих пір ми будемо державою, на жаль, другого сорту.
(Rada.gov.ua)
Геннадій Кернес,
мер Харкова
— про свої літературні уподобання (під час інтернет–конференції):
— Що ж до вибору книг, то залишу це питання без відповіді. Міг би сказати щось розумне, але не хочу, щоб були подвійні стандарти.
(«УНН»)