Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Аліна Бринзак...
— Аліно, з якого віку ти почала малювати?
— Серйозно малювати я почала з одинадцяти років. А взагалі, малюю з дитинства. До жодної художньої школи не ходила і не ходжу. Я самоучка.
— А як же шкільні гуртки?
— Гуртки є, і моя вчителька змушувала туди ходити, але я не ходила, оскільки у мене не було часу цим займатися. Я навчаюсь у романо–германській гімназії, і у нас дуже насичена програма. Якби не моя вчителька, Людмила Юріївна, яка, помітивши мій потенціал, буквально змушувала мене займатись і ходити на олімпіади, то навряд чи я б досягла таких успіхів.
— А чим уже можеш похвалитись?
— Особливо нічим, так: перемоги у районних, міських олімпіадах. Поки що найбільше досягнення — друге місце на всеукраїнській олімпіаді.
— Що найбільше любиш малювати і як визначаєш свій стиль?
— Я пишу портрети. Вони мені найкраще вдаються. Ненавиджу пейзажі. Мій стиль близький до гіперреалізму. Зараз працюю у графіці. Починала я малювати простим олівцем, вугіллям, крейдою, а потім спробувала звичайною кульковою ручкою. І зараз надаю перевагу їй.
— Чи були якісь експерименти в техніці?
— Ні, лише в кольорі. Мені не подобається працювати ні гуашшю, ні аквареллю, жодними фарбами. Недавно спробувала кольорові ручки. Вийшло непогано. І зараз малюю двокольорові портрети: червоно–чорні або синьо–червоні.
— Чи є художники, на яких рівняєшся?
— Нікас Сафронов, він теж пише портрети, але працює фарбами і зовсім у іншій манері.
— Твоя робота на пленері усіх вразила. Як виникла така ідея?
— Це, фактично, спільна ідея. Моя вчителька малювання вигадала, а я втілила. Адже часто зустрічаються такі малюнки. Наприклад, портрет у формі тварини чи квітів. У нас — птахи. Взагалі ми не очікували, що малюнок справить таке враження. Там були набагато сильніші в технічному плані роботи, професійні. Зізнаюсь, навіть не хотіла туди йти: кінець навчального року, відпочинок, мала свої плани, але мене майже слізно вмовили, і я погодилася. Сама захистила честь школи.
— Чим хотіла б займатися у майбутньому?
— Малюванням, бо це в мене виходить найліпше. Можливо, піду навчатись до Художньої академії. Ще мене цікавлять іноземні мови.
— Вивчиш мови і гайнеш за кордон?
— Мабуть. Мрію про Америку, а втім, підійде Польща і Чехія. Там освіта доступна і є перспективи.
— Що надихає на творчість?
— Музика. Люблю малювати під класику. Музика, взагалі, стала поштовхом до малювання. Я захопилась творчістю музичного гурту One Republic. І почала малювати учасників гурту. У «Фейсбуці» знайшла одного з учасників і почала переписуватися з ним і з його родичами. Потім надіслала до Америки листа з малюнками. Вони тепер висять у нього на стіні в рамці. Він сфотографував і виклав фото у «Фейсбук», і всі побачили, що він отримав посилку з України.
— Твої картини вже мають голлівудські зірки. Чи пробувала продавати роботи...
— Поки що такої мети немає, але якби вийшло, то було б непогано.
— Гріх не запитати про твої творчі плани...
— Спробую намалювати нашого кота (сміється). Він у нас попелясто–білий. Мусить гарно вийти у графці.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>