Відродження короля

11.09.2013

Успіх Рафаеля Надаля у Нью–Йорку привітали його мама Ана (в центрі) та королева Іспанії Софія (праворуч). (Рейтер.)

Чоловічий фінал, який організатори «Ю–Ес оупен–2013» залишили на десерт, став красивим завершенням не тільки турніру, а й усього сезону «Великих шоломів». У ніч на вівторок за київським часом за великий «американський пиріг» змагалися двоє найкращих тенісистів АТР — Новак Джокович та Рафаель Надаль. Переможцеві фіналу, як і в жінок, передбачалося 2,6 млн. доларів призових (це на 700 тисяч більше, ніж торік), плюс бонус у розмірі 1 мільйон. Щоправда, справжньої битви не вийшло.

Попри лідерський статус, перша ракетка світу Джокович не зміг нав’язати боротьбу й другий рік поспіль програв фінал на стадіоні Артура Еша — 2:6, 6:3, 4:6, 1:6. Торік, нагадаємо, кривдником Ноло був Енді Маррей. Загалом за останні два роки провідний сербський тенісист виграв лише два турніри з серії «Гранд слем» — обидва в Австралії. Здається, Джокович уже втомився від лідерського тягаря, або ж просто «пережив» свій зірковий час, який припав на 2011 рік, коли для здобуття повного «Великого шолому» йому не вистачило перемоги на «Ролан Гарросі».

Хай там що, але складно не помітити того факту, що Рафаель Надаль повертається на попередні позиції. Залікувавши травму коліна, яка «перекреслила» Рафі другу половину минулого сезону, іспанець знову почав демонструвати свій найкращий теніс. Ба більше. Здається, під час вимушеного відпочинку у Рафи відкрилися додаткові резерви, які допомогли «королеві ґрунту» не тільки виграти рекордний — восьмий — «Ролан Гаррос», а й по–новому розкритися на «хардових» кортах.

Не секрет, що 27–річний уродженець Мальорки своїх найбільших висот досяг на ґрунтових покриттях. Водночас успіхи Надаля на харді — якщо порівнювати їх із досягненнями на улюбленому покритті — виглядають скромніше. Упродовж минулих років він повигравав відкриті першості Австралії та США і двічі — Уїмблдон.

Цьогорічні результати, яких досяг Надаль на твердому покритті, стали несподіванкою, адже, враховуючи позавчорашню перемогу у фіналі «Ю–Ес оупен–2013», Рафаель не програв на хардових турнірах, що проводилися в останні два місяці в Північній Америці, жодного поєдинку!

Зрештою, тепер в активі Надаля 13 перемог на турнірах серії «Гранд слем». Більше тільки в легендарних Піта Сампраса (14) та Роджера Федерера (17).

«Рафаель, безперечно, заслужив перемогу на «Ю–Ес оупен». Людина, яка в 27 років виграла 13 титулів на турнірах «Великого шолому», без сумніву, заслуговує на повагу», — визнав Новак Джокович.

* * *

Останньою з українок припинила боротьбу в Нью–Йорку перспективна Ангеліна Калініна. 16–річна уродженка Нової Каховки, яка тепер представляє Київ, отримала на юніорському «Ю–Ес оупен» 14–й номер посіву, виграла два стартові поєдинки, а в 1/8 фіналу поступилася швейцарці Белінді Бенчич — 2:6, 5:7. Ще одна представниця України в турнірі дівчат, Вікторія Лушкова, зійшла з дистанції в другому колі.

РЕЙТИНГИ

Новий рейтинг ATP

(в дужках — місце в попередньому рейтингу)

ТАБЛО

Відкритий чемпіонат США (турнір серії «Великого шолома», Нью–Йорк, хард, загальний призовий фонд — 34,4 млн. дол.). Фінали

Пари

Главачкова/Градецька (Чехія, 5) — Барті/Делль­аква (Австралія, 8) — 6:7, 6:1, 6:4

* * *

Турнір ITF у Трабзоні (50 тис. дол.). Пари. Фінал. Заневська/Бейгельзімер (Україна, 3) — Фоміна/Шаковец (Україна/Німеччина) — 6:3, 6:1.

Турнір ITF у Москві (25 тис. дол.). Фінал. Васильєва (Україна, 4) — Родіна (Росія, WC) — 6:2, 6:1. Пари. Шкудун/Сотникова (Україна) — Янчук/Контавейт (Україна/Естонія) — 6:3, 6:4.

* * *

«Челленджер» АТР в Сен–Ремі (42 тис. євро). Пари. Півфінал. Ербе/Оліветті (Франція) — Молчанов/Кравчук (Україна/Росія) — 7:5, 6:2.

* * *

Турнір WTA в Ташкенті (235 тис. дол.). Перший раунд. Барнетт (Італія) — Цуренко (Україна, 2) — 7:6, 6:4; Воскобоєва (Казахстан, 7) — Заневська (Україна) — 6:3, 6:4; Глушко (Ізраїль) — Ареф’єва (Україна, Q) — 6:3, 7:5; Н. Кіченок (Україна) — Бірнерова (Чехія) — 7:5, 6:2; Векич (Хорватія, 4) — Л. Кіченок (Україна, Q) — 6:3, 6:2; Озакі (Японія, Q) — Козлова (Україна, Q) — 7:5, 6:2.