ВАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Славутич» успішно пройшов щорічний наглядовий аудит, який проводила компанія ТЮФ Рейланд Берлін-Брандербург у рамках функціонування на підприємстві інтегрованої системи керування ISO 9001 й ISO 14001. Особливим є той факт, що «Славутич» був першим і залишається поки що єдиним підприємством у пивній галузі України, яке отримало міжнародне визнання у сферах керування екологією й охорони навколишнього середовища. Так, у системі цінностей компанії золотими літерами написано: «Ми — частина суспільства. Турбота про добробут, культуру, здоров'я нації й екологію — наш громадянський обов'язок». Ці, здавалося б, прості прописні істини набувають усе більшого значення для нашого суспільства
Введена в минулому році система керування якістю та охороною довкілля не тільки цілком відповідає високим вимогам міжнародних стандартів, а й постійно адаптується відповідно до змін навколишнього бізнес-середовища і побажань споживачів. Саме такий підхід до бізнесу сповідує «Славутич», керуючись передовим світовим та європейським досвідом. Так, проаналізувавши весь український ринок, компанія PepsiCo Inc. надала ексклюзивне право саме «Славутичу» на виробництво і реалізацію всього асортименту своєї продукції. З часом вимогливі до скрупульозності датські пивовари, провівши детальний моніторинг підприємств України на відповідність рівня якості продукції, технологічних можливостей виробництва і професійної підготовки колективу, передали знову-таки «Славутичу» всі права на виробництво і реалізацію в нашій країні однієї з найвідоміших і найпрестижніших торгових марок пива у світі — «Туборг».
До виробництва «Туборга» — бурштинового напою датських королів, яке випускають більш ніж у 100 країнах, скандинави підходять надто серйозно. Постійність якості продукції для «Славутича», стратегічним інвестором якої є шведська компанія Baltic Beverages Holding, є непорушним правилом. Для забезпечення стабільності смакових і якісних характеристик своїх напоїв у всьому світі інвестори і партнери компанії ставлять надзвичайно високі вимоги. Так, уся вода для виробництва пива і напоїв, яку використовують усі підприємства Baltic Beverages Holding в Україні, проходить повне чотириступеневе очищення на ультрасучасній станції водопідготовки, що дозволяє досягти постійних фізико-хімічних і органолептичних показників вихідної продукції.
Уся продукція компанії «Славутич» неодноразово отримувала найвищі оцінки авторитетних національних і міжнародних конкурсів в Україні. Так, «Славутич» визнано «Пивом №1 в Україні» в 2001 і в 2002 рр., відзначено «Золотою торговою маркою України» в 2003 р., йому присвоєно багато інших регалій. Але для «Славутича» це не марафон за нагородами — це філософія стосовно суспільства. Все це відображається у зростаючій армії численних прихильників продукції цього підприємства. А темпи зростання продажів були такими, що за останні роки просто не встигав забезпечувати всіх шанувальників пивом своїх торгових марок, незважаючи на те, що завод працював на повну потужність.
Так народилося рішення про будівництво нового велетня — Київського пивоварного заводу «Славутич». Міська влада, враховуючи важливість об'єкта харчової промисловості, запропонувала декілька місць для будівництва. Добре проаналізувавши матеріали стосовно економічних, екологічних та інших територіальних особливостей Києва, підтверджені експертними висновками контролюючих інстанцій, скандинавські фахівці Baltic Beverages Holding вибрали Голосіївський район. І от менш ніж за два роки виріс красень — Київський пивоварний завод «Славутич», на якому втілені останні світові досягнення техніки і пивовиробництва. Однозначно можна сказати: це гордість і візитна картка пивоварної галузі України і одне з найкращих підприємств Києва. Крім того, компанія виділила понад 25 млн. гривень на розвиток інфраструктури міста і району. Нині тут прокладено нові інженерні комунікації і шляхи, проведено газ і воду. Такі вчинки свідчать про те, що компанія не просто має життєві принципи, а й виконує їх — проявляє турботу про людей і робить посильний внесок у розвиток пивоварної галузі.
Іван СКУЙБІДА.