Позавчора на шахті «Краснолиманська», де 19 липня загинули 34 гірники, стався нещасний випадок. Під час підйому тіл трьох шахтарів сталося аварійне вимкнення електроенергії, що призвело до зупинки вентилятора локального провітрювання і різкого підвищення температури. Внаслідок інциденту троє рятувальників воєнізованого гірничорятувального загону Мінпаливенерго отримали тепловий удар, повідомила прес-служба Урядової комісії із розслідування причин аварії на шахті «Краснолиманська». Загинув командир відділення Олексій Лаушкін, двоє інших рятувальників — командир взводу Дмитро Бурий і респіраторник Микола Зінченко — отримали серйозні травми. «Зараз вони у важкому стані знаходяться у донецькій лікарні ім. Калініна, але лікарі стверджують, що загрози їхньому життю немає», — зазначила в коментарі «УМ» прес-секретар Урядової комісії Марина Нікітіна. До лікарні також потрапили ще четверо рятувальників, які отримали тепловий удар середнього ступеня тяжкості.
Марина Нікітіна підтвердила, що роботи на шахті припинено на невизначений термін: «Працює комісія, яка повинна прийняти рішення про перегляд проекту ліквідації аварії». Надзвичайна ситуація, що склалася на Донеччині, змусила прибути на місце міністра палива та енергетики Сергія Тулуба та першого заступника голови Державного комітету України з нагляду за охороною праці Володимира Радченка — високопосадовці спустилися в шахту, де оглянули виробок аварійної ділянки, а також зустрілися з працівниками шахти і гірничорятувальниками, після чого Сергій Тулуб разом із головою Держнаглядохоронпраці Сергієм Сторчаком відвідав у лікарні постраждалих рятувальників. Під час пошукових робіт працівники заглиблювалися у надра шахти на кілометрову глибину. Температура повітря там сягала 100 градусів, тому екіпірування ліквідаторів складалося із 45-кілограмових брикетів сухого льоду, що допомагало частково знизити температуру. Тепер же Сергій Тулуб зазначив, що такі умови проведення рятувальних робіт, які обходяться ціною людського життя, недопустимі.
Наразі не знайденими залишаються тіла двох шахтарів, ще одне неідентифіковане тіло проходить експертизу ДНК — зважаючи на тривалість процедури, результати очікуються протягом місяця. Варто зазначити, що «Краснолиманська» була задіяна в американському проекті покращення безпеки шахт. Як інформували «Оглядач» у посольстві США в Україні, ця шахта повинна отримати допомогу у сфері горизонтального підземного буріння.