Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Євросоюз цілком готовий до підписання Угоди про асоціацію з Україною і повністю нас підтримує. Тож тільки від української влади і персонально Президента Віктора Януковича залежить, чи цей документ буде підписано. А власне, чи будуть виконані три ключових для його підписання критерії.
Про все це голова голова політради ВО «Батьківщина» і фракції цієї політичної сили у Верховній Раді Арсеній Яценюк заявив у коментарі журналістам по завершенні спеціального засідання комітету в закордонних справах Європейського парламенту щодо ситуації в Україні, який відбувся в Брюсселі.
Три критерії, за словами Яценюка, такі: звільнення лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, ухвалення нового закону про прокуратуру та нового виборчого законодавства.
Хоча ще зовсім недавно в пресі з’явилися чутки про нібито згоду канцлера ФРН Ангели Меркель підписати Угоду про асоціацію навіть у тому разі, якщо Юлію Тимошенко таки не випустять з–за ґрат. Це спонукало Росію до жорстких кроків у вигляді торговельної війни з Україною, а Банкову — до пом’якшення умов двосторонньої співпраці з ЄС.
Тим часом комітет з міжнародних питань Європарламенту одностайно засудив дії Росії в торговому протистоянні з Києвом. Як заявив голова комітету зі співпраці з Україною Павел Коваль, дії Росії «неприйнятні». Тому Угоду про асоціацію треба підписати ще до вільнюського саміту, якомога швидше.
Українсько–російська торгова війна також стане предметом обговорення на двосторонніх зустрічах у рамках саміту «Великої двадцятки», що відбудеться у Санкт–Петербурзі 5–6 вересня.
Росія й далі гне своєї, переконуючи, що угода про асоціацію між Україною і Євросоюзом для нашої держави несе самі лише негативи, без жодних вигод.
«Для економістів, які спеціалізуються у галузі міжнародної торгівлі, очевидно, що в короткостроковій і середньостроковій перспективі населення України чекають украй важкі часи: доведеться ще тугіше «затягнути пояси», жити в умовах стрімкого зростання безробіття, погіршення торговельного і платіжного балансу країни», — наголосив офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич, коментуючи опублікований в інтернеті проект угоди між Україною та ЄС.
Водночас Росія відкидає твердження про те, що Москва змушує Україну приєднатися до Митного союзу, і закликає ЄС не спотворювати суть питання. «Ми не нав’язуємо Україні рішень, їх українське керівництво й український народ повинні прийняти самостійно. Ми керуємося заявами Президента й уряду України про прагнення зберегти й розбудовувати привілейовані, взаємовигідні економічні контакти з державами МС, зміцнювати виробничу кооперацію з ними, не втратити свою частку на нашому ринку», — заявив офіційний представник МЗС РФ.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>