«А кого побачите з цигаркою — дзвоніть нам!»

22.08.2013

Рік, коли наплив туристів і відпочивальників у Крим різко зріс, в Україні є першим роком заборони куріння в громадських місцях. Із цього приводу міністерство курортів і туризму АР Крим випустило спеціальний пропагандистський відеоролик, який просуває в інтернеті та на місцевому телебаченні.

«Куріння в громадських місцях заборонено законом України... Пляжі є громадськими місцями, — заявляє в ролику міністр курортів і туризму Олександр Лієв. — У зв’язку з цим куріння на пляжах теж категорично заборонено. Курити можна лише в спеціально відведених для цього місцях.

Крим — це оздоровниця, і наші пляжі — це рекреаційний, оздоровчий ресурс. Згідно з соціологічним опитуванням, 80% людей приїздять у Крим з метою оздоровлення. Тож не куріть на пляжах! Не отруююйте кримське цілюще повітря!».

Тих, хто виявить факти куріння на пляжах Криму, міністр Лієв закликає бити на сполох і телефонувати на «гарячу лінію» за номером 0800 500 222.

Щоправда, повідомляє сайт «Смак подорожника», впродовж тижня агітаційний ролик на сервісі YouTube зібрав менше 500 переглядів, куріння й «бичкування» недопалків у пісок на пляжах Південного берега Криму тривало у звичному режимі, а телефон «гарячої лінії» переважно мовчав. Але, як кажуть, головне — почати. «Курити на пляжі — те саме, що курити в спортзалі» — це гасло, яке просуває міністерство курортів і туризму АРК.

Загалом міністерство курортів і туризму Криму підготувало до запуску й почало просувати серію із 12 соціальних відеороликів, спрямованих на формування в туристів і відпочивальників правильного ставлення до рекреаційних ресурсів півострова. Ці сюжети порушують теми безпеки туристів на воді і в горах, закликають до дотримання чистоти й коректної поведінки в зонах відпочинку.

У вже представлених відеозверненнях говорилося про доступність пляжів, захист тварин від жорстокого поводження, а також попере­джалося про діяльність на півострові шахраїв і кишенькових злодіїв.

А ТИМ ЧАСОМ...

Росіяни «гоу хоум» із Криму. Наслідок — транспортний колапс

У ці дні російські туристи на автомобілях шикуються в кілометрову чергу, щоб потрапити на Керченську поромну переправу. Користувач Dava Glonti виклав у YouTube відеосюжет, у якому продемонстрував вражаючу кількість автомашин, що очікують на можливість переправитися на російський берег, до порту «Кавказ».

Нагадаємо, на початку курортного сезону повідомлялося про рекордний наплив російських туристів на пляжі півдня України, зокрема Криму. Тоді в пункті пропуску Весело–Вознесенка — Новоазовськ також шикувалися величезні черги автівок.

Тепер прикордонні службовці кажуть, що транспортний колапс у такий час — звичайне явище. На Керченській поромній переправі пояснили, що відпочивальники щороку в серпні–вересні поспішають виїхати з Криму, і переправа насилу справляється з ажіотажем.

Виконати більше рейсів у російський порт «Кавказ» у цей період неможливо. «У нас щогодини пором, 24 рази на добу. Швидше вже просто ніхто не зможе оформляти», — кажуть перевізники.

 • Святе мiсце порожнiм не буває

  Перше, що вражає того, кому пощастить поспiлкуватися з панi Есрою Шакар — її пристойне володiння українською мовою. Усе стане зрозумiлим, якщо скажу, що панi Шакар вiсiм рокiв працювала в посольствi Туреччини в Українi i офiцiйна її посада — аташе з питань культури, туризму та iнформацiї посольства Турецької Республiки в Українi. >>

 • Підкорення Сванетії

  Туризм поєднує в собі і пізнання світу, і спорт, і відпочинок. Отже, може задовольнити смаки й уподобання кожного небайдужого до мандрів. Зважаючи на ветеранський вік більшості учасників нашої подорожі-керівнику групи Володимиру Дімітрюку майже 63, дещо менше Володимиру Грипасю й Олегу Дубині, і лише Михайла Квартюка та Ольгу Давидову можна вважати молодими, — ми мали б обрати останнє. >>

 • Від руїн — до візитки

  Мандрівники, які найбільше цікавляться давніми фортецями та палацами, серед найпривабливіших для себе регіонів однозначно назвуть Тернопілля. Адже за кількістю старовинних замків ця область займає перше місце в державі (тут зосереджено більше третини всіх українських оборонних споруд або їх руїн — 34). >>

 • «У нас таких «туристів» пів-Донбасу!»

  Відомий російський мандрівник, засновник туристичного «Форуму Вінського» Сергій Вінський отримав відмову при спробі в’їхати в Україну. Скандал? Не без того. Формальною причиною видворення Вінського одразу по прибуттю із Москви в аеропорт «Жуляни» стала «не підтверджена мета перебування на території України». >>

 • «Wizz Air Україна» пішла не остаточно?

  Після того, як припинила роботу авіакомпанія «Wizz Air Україна», у наших мандрівників помітно звузилося поле для маневру — вже не так просто знайти дешеві варіанти мандрівок у Європу. Доводиться або платити більше, або пересідати на автобуси, або шукати точки вильоту в сусідніх країнах — Польщі, Словаччині, Молдові тощо. Але, як виявилося, припинення діяльності «Wizz Air Україна» не є остаточним. >>

 • «Олл інклюзив» для терориста

  Красиво жити хочуть терористи не лише «ДНР». У другому за кількістю населення місті Іраку — Мосул, яке торік перейшло під контроль джихадистів із терористичного угруповання «Ісламська держава Іраку та Леванту», на початку травня відкрився після реконструкції розкішний готель Waritheen (стара назва — Ninawa International Hotel). >>