Китайці — найгірші туристи світу

22.08.2013
Китайці — найгірші туристи світу

Китайські туристи біля Ейфелевої вежі. (Рейтер.)

Вони скрізь лізуть без черги, не дотримуються правил, але світ відкриває їм свої обійми. Китайські туристи дедалі масовіше виїздять в інші країни, залишаючи там все більше грошей. І якщо багато хто називає найгіршими туристами у світі англійців, то американський часопис Vice віддає ганебну «пальму першості» китайцям. При тому що саме вони вже стали чисельно найбільшим загоном подорожувальників у світі.

Біля паризького Лувру виставлено великий інформаційний щит із написом китайською мовою, який попереджає про заборону справляти фізіологічні потреби на території навколо музею. Те, що таке попередження не дублюється жодною іншою мовою, свідчить про жахливу репутацію, яку заробили китайські туристи в інших країнах. Іноді вони дозволяють власним дітям випорожнюватися на тротуарах, перонах залізничних вокзалів, у вагонах метро, супермаркетах та інших громадських місцях.

У Таїланді, як повідомляють місцеві ЗМІ, розвагою гостей із Китаю є швидка їзда на авто по зустрічній смузі. На Мальдівах власники готелів забирають електричні чайники з номерів, у які поселяються китайці, бо ті, замість кип’ятити воду для чаю, варять у них макарони. Китайці також масово плюються й смітять.

Цікаво, що першу скрипку у наріканнях на дикунську поведінку континентальних китайців грають також китайці, але — з капіталістичного Гонконгу. Останнім часом комуністам–китайцям вдалося налаштувати проти себе навіть мешканців ідеологічно близької Північної Кореї, оскільки в цій жебрацькій країні туристи з КНР розважаються тим, що кидають на землю цукерки, аби їх збирали місцеві діти. Ця гра в них називається «годувати качок».

Елементарний брак культури своїх мандрівників за кордоном почав непокоїти навіть комуністичну владу Китаю. Віце–прем’єр Вань Янь нещодавно засудив «нецивілізовану поведінку туристів» та наголосив, що вона, часто згадувана в іноземних ЗМІ, шкодить іміджу КНР у світі. Але невдовзі після заяви високопосадовця його 15–річний земляк увічнив своє перебування в стародавньому Карнакському храмі єгипетського міста Луксор великим написом «Тут був Дінь Чжинхао». І зробив це на історичній стіні зі скульптурними зображеннями віком 3500 років.

Китайський уряд нещодавно пообіцяв запровадити вимоги, які змусять туристів поводитися відповідно з правилами тієї країни, куди вони їдуть. Наразі орган Компартії Китаю з дотримання етики спільно з державною туристичною організацією видали брошуру на 128 сторінок у віршованому стилі, в якій розповідається, як китайцям слід поводитися у цивілізованому світі. Римовані віршики вчать, як потрібно гречно ставати у чергу і чекати в ній, не галасувати, не марнувати їжу, а також «рішуче противитися порнографії та азартним іграм».

Хоча китайці і є одними з «найгірших туристів світу», але кожна країна хоче залучити їх до себе в гості. Адже, за даними Світової організації туризму, у 2012 році вони витратили за межами Китаю 102 млрд. доларів — більше, ніж туристи зі США. Тож не дивно, що європейські готелі, ресторани та дорогі магазини все частіше наймають на роботу китайськомовний персонал.

А ще недавно — 2005 року — китайці посідали у цій класифікації лише сьоме місце. З того часу вони почергово випередили Італію, Японію, Францію, Велику Британію, Німеччину та Штати. Для порівняння: німці й американці торік залишили за кордоном по 84 млрд. доларів.

НАВАЛА В ЦИФРАХ

У 2012 році за кордон виїздили 83 мільйони китайців — це на 13 мільйонів більше, ніж попереднього року, і в сім разів більше, ніж 2000 року.

За прогнозами ООН, у 2015 році кількість китайців, які виїздять «прогулятися» в інші країни, перевищить 100 мільйонів.

У Європі китайців найбільш приваблює Франція. Минулого року цю країну відвідали 900 тисяч туристів із КНР.

 • Святе мiсце порожнiм не буває

  Перше, що вражає того, кому пощастить поспiлкуватися з панi Есрою Шакар — її пристойне володiння українською мовою. Усе стане зрозумiлим, якщо скажу, що панi Шакар вiсiм рокiв працювала в посольствi Туреччини в Українi i офiцiйна її посада — аташе з питань культури, туризму та iнформацiї посольства Турецької Республiки в Українi. >>

 • Підкорення Сванетії

  Туризм поєднує в собі і пізнання світу, і спорт, і відпочинок. Отже, може задовольнити смаки й уподобання кожного небайдужого до мандрів. Зважаючи на ветеранський вік більшості учасників нашої подорожі-керівнику групи Володимиру Дімітрюку майже 63, дещо менше Володимиру Грипасю й Олегу Дубині, і лише Михайла Квартюка та Ольгу Давидову можна вважати молодими, — ми мали б обрати останнє. >>

 • Від руїн — до візитки

  Мандрівники, які найбільше цікавляться давніми фортецями та палацами, серед найпривабливіших для себе регіонів однозначно назвуть Тернопілля. Адже за кількістю старовинних замків ця область займає перше місце в державі (тут зосереджено більше третини всіх українських оборонних споруд або їх руїн — 34). >>

 • «У нас таких «туристів» пів-Донбасу!»

  Відомий російський мандрівник, засновник туристичного «Форуму Вінського» Сергій Вінський отримав відмову при спробі в’їхати в Україну. Скандал? Не без того. Формальною причиною видворення Вінського одразу по прибуттю із Москви в аеропорт «Жуляни» стала «не підтверджена мета перебування на території України». >>

 • «Wizz Air Україна» пішла не остаточно?

  Після того, як припинила роботу авіакомпанія «Wizz Air Україна», у наших мандрівників помітно звузилося поле для маневру — вже не так просто знайти дешеві варіанти мандрівок у Європу. Доводиться або платити більше, або пересідати на автобуси, або шукати точки вильоту в сусідніх країнах — Польщі, Словаччині, Молдові тощо. Але, як виявилося, припинення діяльності «Wizz Air Україна» не є остаточним. >>

 • «Олл інклюзив» для терориста

  Красиво жити хочуть терористи не лише «ДНР». У другому за кількістю населення місті Іраку — Мосул, яке торік перейшло під контроль джихадистів із терористичного угруповання «Ісламська держава Іраку та Леванту», на початку травня відкрився після реконструкції розкішний готель Waritheen (стара назва — Ninawa International Hotel). >>