Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Малюнок Володимира СОЛОНЬКА.
В Україні станом на 1 січня налічувалося аж 1019 народних депутатів–пенсіонерів. При цьому середній розмір місячної пенсії, призначеної на підставі Закону «Про статус народного депутата», становить 15 тис. 427 грн. 28 коп. Про це повідомили в Пенсійному фонді у відповідь на запит інтернет–видання «Тиждень.ua».
Пенсійний фонд оприлюднив дані й про пенсії інших категорій громадян. Так, 123 268 державних службовців отримують середню пенсію в розмірі 3102,95 грн.
«Чисельність суддів–пенсіонерів в Україні станом на 1 січня ц. р. становить 1419. Середня їх пенсія — 7795,42 грн. Крім цього, 6145 працівників прокуратури отримують середню пенсію 6684,51 грн.», — повідомляє Пенсійний фонд.
Середня пенсія осіб, звільнених із військової служби, і працівників органів внутрішніх справ, нарахована на підставі Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб», становить 2345,69 грн. Таких пенсіонерів в Україні 664 449.
Водночас середня пенсія для 79 276 працівників освіти на початку року становила неповних 1120 грн. — порівняйте її з депутатською чи прокурорською!
Середня пенсія для журналістів (державних ЗМІ), нарахована на підставі Закону «Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів», становить 3146,10 грн., а для митників, згідно з положенням Митного кодексу, — 4460,74 грн.
У жовтні 2012 року максимальну пенсію отримали 964 особи на підставі положень Закону «Про статус народного депутата», повідомляв раніше Пенсійний фонд. Середній розмір пенсії колишнім військовослужбовцям і працівникам органів внутрішніх справ тоді становив 2156 грн., журналістам — 3162 грн., митникам — 4441 грн., держслужбовцям — 3064 грн., суддям — 7575 грн., працівникам прокуратури — 6588 грн.
Окружний адміністративний суд Києва не дозволив оприлюднювати декларації про доходи нардепів. ОАСК відмовив у повному обсязі в задоволенні позову політичного експерта Віктора Тарана до апарату Верховної Ради через ненадання апаратом Таранові копій декларацій народних депутатів.
Раніше Таран послав інформаційний запит до апарату ВР на надання копій декларацій спікера Рибака, народних депутатів Яценюка, Тягнибока, Єфремова, Симоненка, Кличка, але відповіді він не отримав. Представник парламенту Юрій Долгов на суді мотивував відмову в наданні інформації тим, що декларації містять дані про членів сімей депутатів, а це, за його словами, є конфіденційною інформацією. Крім того, він запевняв, що для надання такої інформації необхідна персональна згода депутата.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>