Літня пора кличе в дорогу і заможних подорожуючих, і бідних студентів. Звичайно, багатьох ваблять Канари, Сейшели, Париж і Лондон. Утiм гарні місця і достойні уваги пам’ятки можна знайти у Києві, Львові й інших містах України. А за невелику платню розміститися на нічліг у хостелі.
Якщо не знаєте, перші хостели з’явились трохи більше ста років тому в Німеччині, де невибагливим мандрівникам за малу платню пропонували нічліг на мішках iз соломи. Зараз хостели в усьому світі — це найпопулярніше місце ночівлі серед молоді, адже у своєрідних тимчасових «гуртожитках» можна не лише за за невелику платню заночувати, а й знайти нових друзів. На відміну від готелів, де цінується тиша та спокій, у хостелах завжди гамірно.
«Наші мешканці дуже позитивно сприйняли ініціативу зробити щось більше, ніж просто хостел, — розповідає Ірина, менеджер одного зi львівських хостелів на центрально–історичній площі Ринок.— Особливо всім подобалося, коли ми влаштовували концерти за участю українських гуртів. Один iз них — від учасників «Один в каное». У Львові, куди приїздить чи не найбільше туристів з України, Польщі та Росії, все частіше навідуються німці, менеджери хостелів пропонують своїм тимчасовим гостям різні родзинки — від поштових листівок на ліжках iз побажанням гарного відпочинку в місті Лева до безплатних екскурсій містом англійською.
У хостелах великих українських міст є номери на будь–який смак i гаманець: від дво– до 12–місних за ціною від 70 до 300 грн. iз людини. Відповідно, чим більше співмешканців, тим нижча ціна за нічліг. Оскільки такого виду готелі — це переважно перероблені квартири, то душ, туалет i кухня спільні для всіх.
«За останні п’ять років я ночувала в 43 хостелах у різних куточках світу, — розповідає Жанет, туристка з Франції, яка зараз мешкає у центрі Києва у чотиримісній кімнаті хостелу на вулиці Саксаганського. — Ціни за нічліг усюди 10—20 євро за добу. Якість i кількість послуг, що входять у платню, суттєво відрізняється». За словами 25–річної дівчини, в країнах СНД, де хостели почали активно відкривати лише з початку 2000–х, часто й чистота у кімнатах гірша, ніж, скажімо, в Амстердамi, і сніданки не пропонують. «Не можу сказати конкретно, чим західно–європейські хостели кращі, вони просто на рівень вищі за якістю. У Києві теж ліжка застеляють білими простирадлами, але в Європі вони білосніжні та випрасувані, а тут наче зі старої бабусиної шафи», — розповідає туристка.
За десятки років існування хостели зазнали значних змін. Ще двадцять років тому вони були лише скромним місцем для ночівлі, сьогодні ж туристам пропонують широкий спектр послуг, такі, як безплатні сніданки, кондиціонери в кімнатах, вільний доступ до інтернету, телефони з міжнародним зв’язком, бібліотека, велика підбірка DVD–фільмів, сейф, чай та кава в необмеженій кількості.
Юлія БУХТОЯРОВА