У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Фахівці паризької Асоціації досліджень лінгвістики та доісторичної антропології, зробивши аналіз тисячі сучасних мов, висунули гіпотезу про одне з найперших слів, яке прозвучало, коли людство тільки вчилося говорити і жодної з мов, відомих науці, ще не існувало. За словами вчених, це слово — «папа». Мовознавці П’єр Банкель і Ален Маттєї де л’Етан виявили, що «папа» як звукова конструкція зі смисловим навантаженням присутня в 700 з тисячі розглянутих сучасних мов.
Причому, що важливо, в переважній більшості випадків це слово має зрозуміле нам значення — «батько», іноді — близький родич чоловічої статі з боку батька. А це свідчить про стародавнє походження цього слова — воно веде родовід ще з тих часів, вважають лінгвісти, коли не було жодної нинішньої мови й навіть історичної цивілізації як такої — 100 тисяч років тому.
Учені помітили, що взагалі слова «папа», і ще «мама», звучать більш-менш схоже ледь не на 6 тисячах сучасних мов. Сайт «Кореспондент» переказує, що цей своєрідний рекорд серед усіх споріднених слів дозволив французам висунути гіпотезу про їх походження з надзвичайно стародавньої навіть не мови, а «протомови», спільної для всіх доісторичних племен.
Батько-гуцул плаче в сина на могилі: «Ой, сину, хіба я за тобою не дбав? Хiба в школi не вчив? Хiба грошей не давав? Хiба в iнститут не посилав? А ти звідти приїхав додому i кажеш: «Здравствуйте, папа...»
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>