Тримався 44 роки: українська ковзанярка побила нацрекорд на дистанції 500 метрів
Національний рекорд на дистанції 500 метрів на міжнародному ковзанярському турнірі в німецькому Інцеллі побила українська ковзанярка Софія Хочина. >>
У Єревані донеччани були на голову вищими за господарів.
«Пюнік», що в перекладі з вірменської означає «Фенікс», значно краще виглядав, коли «відновився з попелу» на початку цього століття. Принаймні два роки тому найкраща єреванська команда спромоглася в другому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів зіграти з київським «Динамо» дома внічию — 2:2. Чемпіонів Вірменії тоді очолював амбітний аргентинець Оскар Лопес, під якого було куплено аргентинських, малійських, балканських і камерунських легіонерів. Утім найкращий вірменський футболіст «усіх часів і народів» Хорен Оганесян, який сьогодні є президентом «Пюніка», не зміг утримати тренера та кiлькох варягiв. Цього року не продовжив з «феніксами» контракт і наступний наставник — Міхай Стойкіце, оскільки не знайшов підтримки у керівництва клубу в бажанні запросити 5—6 своїх співвітчизників. Якби це сталося, то основною мовою протистояння «Шахтаря» і «Пюніка» на полі могла б стати румунська.
До третьої спроби здолати цей раунд Ліги чемпіонів «Пюнік» готував виконуючий обов'язки тренера Вардан Мінасян, який із цією командою шість разів ставав чемпіоном країни, а в 2001 році був визнаний найкращим футболістом Вірменії. Ілюзій у таборі суперника віце-чемпіона України не було з самого початку. Вірмени практично не підсилилися перед єврокубковим стартом, повернувши на батьківщину лише досвідченого захисника Саркіса Овсепяна (відіграв шість років за російський «Зеніт»). Натомість у Єревані сподівалися, що саме зараз у такому серйозному протистоянні спалахнуть зірки 17-річних Жори Оганесяна (сина президента клубу) та Едгара Манучаряна, якого вже називають «вірменським Шевченком».
Єреван зустрів донецький легіон понад 40-градусною спекою, яка до вечора, коли розпочинався матч, змилостивилася й опустилася до позначки +31оС. До цієї місцевої екзотики ще слід додати оригінальне рішення УЄФА призначити одним із бокових арбітрів жінку з Греції — Йоханну Констатініду. Проте «лайнсвумен» із білявим хвостом волосся зайвої уваги до себе не привертала, діючи без помилок.
Відверто кажучи, і саме футбольне дійство було не надто привабливим. Господарі поля «не могли», а гості «хотіли, але не поспішали». Ще напередодні було зрозуміло, що Мірча Луческу може внести зміни у стартовий склад команди. Ротація виявилася більш ніж суттєвою — отже, у штабі «Шахтаря» вивчили реальну силу (точніше — слабкість) суперника. І якщо місце в «рамці» Дмитра Шуткова —цілком очікуваний хід, то дует центральних захисників Гюбшман-Лалатович виглядав дещо ризикованим. Для серба це був чи не останній шанс залишитися хоча б у полі зору «Шахтаря», але балканець знову зіпсував свої перспективи, через позиційну помилку дозволивши Рафаелю Назаряну зрівняти рахунок.
Цей гол був абсолютно не логічним за млявої гри з явною перевагою гостей у класі. «Пюнік» зустрічав гравців «Шахтаря» аж біля власного штрафного майданчика, практично не мріючи про контратаки. Донеччани без надзвичайних зусиль робили спроби пройти захисні редути за рахунок «стіночок». Реальний же результат принесли не надто складні комбінації із закиданням м'яча на адресу форвардів. Чіпріан Маріка двічі реалізував подібні передачі Ігоря Дуляя та Андрія Воробея. Молодий румунський форвард узагалі на старті сезону справляє чи не найкраще враження порівняно з рештою. У Маріки є характерне для марсельця Дрогба вміння одним дотиком перетворити передачу партнера на гольовий удар. Вражає й те, що Чіпріан часто виграє «повітряні» дуелі, ну а швидкісний дриблінг — це взагалі його улюблена справа.
А от Джуліус Агахова — «у своєму репертуарі». Йдеться не про традиційні кульбіти після голу у ворота камерунського вірменина Бете, а про забитий м'яч і при цьому ще кілька втрачених лише через недбалість гольових моментів.
Загалом, «Шахтар» переміг на виїзді в Лізі чемпіонів уперше з 2000 року (тоді була бита чеська «Славія» — 2:0, і саме в тому році гірники вперше й поки що востаннє потрапили до групового турніру ЛЧ). І відмінно впорався з найголовнішим комплексним завданням — забезпечив собі спокій перед повторною зустріччю, зберігши при цьому ноги і сили. Перед поєдинком проти донецького «Металурга» в чемпіонаті України повністю відпочили, без сумніву, провідні гравці «помаранчево-чорних» — Лаштувка, Левандовський, Срна, Матузалем, а Вукич, Тимощук і Воробей зіграли неповний матч. Важливо також, що Мірча Луческу навіть у такій простенькій грі побачив традиційну здатність гірників до «фокусів» у захисті.
Уже завтра стане відомим суперник «Шахтаря» у третьому кваліфікаційному раунді Суперліги. (У тому, що до наступного етапу пройде саме українська команда, впевнені навіть у Вірменії). І в донеччан як «несіяних» на останньому рубежі перед груповим турніром немає іншого вибору, як обігрувати грандів. Погодьтеся, не так часто останнім часом у кваліфікації опинялися одночасно «Реал», «Манчестер юнайтед», «Ліверпуль», «Інтер», «Ювентус», «Байєр», «Депортиво», «Монако», ПСВ й «Андерлехт». Відносно сприятливим вважатиметься жереб, який дасть у суперники «Рейнджерс», ПАОК, «Брюгге», «Спарту», «Русенборг». А взагалі, якщо перефразувати відомий підхід вітчизняних спортсменів: хочеш пройти у груповий турнір — постав завдання виграти Лігу.
Мірча Луческу, тренер «Шахтаря»:
— Це була важлива для нас перемога, яку ми заслужили. Найголовнішою проблемою була спека, до якої ми не звикли. Сухе поле заважало обом командам грати у швидкісний та видовищний футбол. «Шахтар» грав тут на результат, і рахунок 3:1 нас влаштовує. Я багато років у футболі й думаю, що цього достатньо для загальної перемоги. Хоча до другого матчу вдома також поставимося з відповідальністю.
Вардан Мінасян, тренер «Пюніка»:
— У першому таймі наші футболісти діяли так, ніби не вірили, що можуть перемогти чи хоча б добре зіграти проти «Шахтаря». Це відмінна команда, яку очолює європейський тренер. Ми казали своїм футболістам: «Ви не можете переграти їх фізично чи тактично, але можете показати боротьбу». У перерві ми погодилися, що «Шахтар» дає грати, не пресингує, і «Пюнік» заграв у свій футбол. Ми зрівняли рахунок, але після другого гола в наші ворота чомусь припинили гру. Це свідчить про рівень професіоналізму наших футболістів. Вони ж думали, що «Шахтар» прилетів із Місяця! У повторній зустрiчi нам немає чого втрачати, тож попросимо гравців, перш за все, повірити у власні сили.
Другий кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів. Перші матчі (результати за вівторок):
«Пюнік» (Єреван, Вірменія) — «Шахтар» (Донецьк, Україна) — 1:3
Арбітр — Дурос (Греція)
«Шахтар»: Шутков, Тимощук (Батіста, 64), Лалатович, Агахова, Рац, Флоря (Бахарєв, 74), Гюбшман, Дуляй, Стойкан, Маріка, Вукич (Воробей, 62)
«Пюнік»: Бете, Овсепян, Ломбе, Ал. Тадевосян, Арт. Мкртчян (Петросян, 87), Алексанян (Григорян, 63), Пачаджян, Агв. Мкртчян, Назарян, Оганесян, Манучарян
Голи: Назарян, 60 — Маріка, 31, 75; Агахова, 86
Попередження: Гюбшман, 47
* * *
«Нефтчі» (Азербайджан) — ЦСКА (Росія) — 0:0
«Тирана» (Албанія) — «Ференцварош» (Угорщина) — 2:3
Голи: Мукай, 58, 66 — Густі, 41 (пен.), 90; Хайдарі 89, (у свої ворота)
ХІК (Фінляндія) — «Маккабі» (Т-А, Ізраїль) — 0:0
«Горіца» (Словенія) — «Копенгаген» (Данія) — 1:2
Голи: Родич, 57 — Душ Сантуш, 44; Меллер, 69
«ВІТ-Джорджія» (Грузія) — «Вісла» (Польща) — 2:8
Голи: Т.Кобіашвілі, 13; Адамія, 52 — Франковський, 3, 5, 27, 55; Горавський, 25; Журавський, 58, 68, Кужба, 76
Матчі-відповіді — 4 серпня.
Національний рекорд на дистанції 500 метрів на міжнародному ковзанярському турнірі в німецькому Інцеллі побила українська ковзанярка Софія Хочина. >>
Кожного року підбиваючи його підсумки, Національний олімпійський комітет України проводить урочисту церемонію нагородження найкращих спортсменів країни. >>
Добре відома спортивна мудрість каже, що піднятися на вершину складно, а утриматися на ній іще складніше. >>
По “гарячим” слідам Укрпошта випустила нову поштову марку, яка присвячена українському боксеру Олександру Усику та його перемозі у бою-реванші проти британця Тайсона Ф’юрі. >>
У ніч з 21 на 22 грудня відбувся вечір боксу на стадіоні Kingdom Arena у саудівському Ер-Ріяді, головною подією якого став бій у надважкій вазі між українським боксером Олександром Усиком і британцем Тайсоном Ф’юрі. >>
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>