Напередодні молебню на Володимирській гірці члени ВО «Свобода» організували пікет проти приїзду президента Росії і патріарха РПЦ на святкування 1025–ї річниці хрещення Русі. Серед учасників були і троє народних депутатів — Андрій Іллєнко, Ігор Мірошниченко та Юрій Сиротюк. Як відомо, напередодні суд заборонив проводити будь–які громадсько–політичні акції в центрі Києва. Але «Свобода» це рішення проігнорувала. «Попри будь–які заборони судів, написані десь на Банковій, ми, українці, будемо виходити і висловлювати свою позицію, — пояснив у розмові з «УМ» Юрій Сиротюк. — Що ж до церкви, то вона має пам’ятати, що метрополія була, є і буде в Києві».
Пікет не вразив масовістю (підтримати «свободівців» прийшло зо три десятки осіб), а майданчик, з якого «свободівці» висловлювали свою позицію, знаходився досить далеко від російських візитерів. Підійти ближче до Володимирської гірки було просто неможливо: прилеглий до неї бік Європейської площі був щільно перекритий «заградзагонами» міліції. Отож «свободівці» вирішили мітингувати на протилежному боці площі, біля готелю «Дніпро». І їхні транспаранти з гаслами «Геть російський імперіалізм», «Кіріл — патріарх за сталінсько–гебістським фахом» та плакат, де було зображено Володимира Великого на тлі українського прапора і Путіна разом із Гундяєвим на тлі російського триколора, з написом «Столиця Київської Русі вітає гостей з провінції», — усю цю контрагітацію очільники «русского міра» навряд чи побачили.
«Свято хрещення Русі стало занадто політизованим, щоб казати про щось святе у ньому. До України разом із Гундяєвим прибув Путін, котрий закликатиме Україну вступити в новий Совєтський Союз під назвою «Митний союз», а церква в цьому контексті буде використана лишень як інструмент досягнення цієї мети», — акцентував, виступаючи на мітингу, Андрій Іллєнко.
«Ті мільйони гривень, які влада нібито витрачає на святкування річниці хрещення Київської Русі, насправді є засобом, аби сподобатись «царям із Москви». Всі ці кошти могли б піти на якісь соціальні програми, на ремонт доріг, які зараз у катастрофічному стані, на виплату зарплат та на багато чого іншого корисного», — обурюється Юрій Сиротюк.
Увесь час біля пікетувальників чергував загін міліціянтів, а також iз десяток представників держохорони в чорних костюмах. А у підземному переході чатувало близько 60 «беркутівців» у повній бойовій готовності. Але акція пройшла мирно, без заворушень.
А неподалік «свободівців» проти приїзду патріарха Кирила виступали «Наша Україна», Народний рух і УНА–УНСО. Під плакатом iз написом «Ніколи, ніколи не буде в Україні розбою московських катів» стояли усього лишень два десятки осіб...
Ще один пікет, але вже біля посольства РФ у Києві, провели активісти КУН. Вони також вимагали об’єктивного розлідування інциденту в Азовському морі, коли російський прикордонний катер протаранив український рибальський човен и загинули четверо українців. Пікетники наголосили, що захоплена приготуванням до релігійного ювілею українська влада не поставила перед Росією жорсткої вимоги щодо розслідування цієї трагедії.
Павло ҐРОМИХАЛО