Янукович підписав закон щодо прозорості власників ЗМІ
Законом внесено низку змін до законів «Про друковані засоби масової інформації в Україні», «Про інформаційні агентства», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» та «Про телебачення і радіомовлення». Зміни передбачають обов’язкове зазначення в заяві про державну реєстрацію друкованого ЗМІ даних про юридичну або фізичну особу, яка здійснює контроль за засновником, власником, а також юридичну особу, за якою вони здійснюють відповідний контроль. Також закон передбачає обов’язкове зазначення в кожному випуску друкованого ЗМІ прізвища та ініціалів особи, відповідальної за випуск відповідного номера видання.
Американська віза для Кузьміна
Перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін може будь–коли знову звернутися по відкриття візи, якщо захоче поїхати до США. Про це заявив посол США в Україні Джон Теффт в інтерв’ю «Українському тижню». Нагадаємо, візу Кузьміна було скасовано у грудні 2012 року без пояснення причин. Кузьмін вважає, що це сталося на замовлення американських лобістів, які тривалий час перешкоджають проведенню допитів свідків у справі Євгена Щербаня.
До лав «Батьківщини» з «Фронту змін» перейшов 1% рядових партійців
До «Батьківщини» вступив приблизно 1% з 20 000 членів «Фронту змін». Про це Forbes на умовах анонімності розповів колишній глава однієї з облпарторганізацій «Фронту змін». Він зазначив, що проблеми є в усіх обласних осередках. Тому їхнім керівникам дали час до 15–20 серпня, щоб ті наростили кількість членів партії Тимошенко. Допомагати в цьому буде і сам заступник голови «Батьківщини» Арсеній Яценюк. Керівник Сумської обласної організації «Фронту змін» Микола Клочко впевнений: важлива не кількість, а якість членів партії та їх активність. Члени його організації в «Батьківщину» вступають неохоче: з 600 осіб — усього 5. За словами голови обласної організації партії «Фронт змін» у Львові Степана Кубіва, усього у «Батьківщину» із «Фронту змін» подано заяв близько 400, прийнято наразі майже 100.
По депутатському корпусу це дещо більший відсоток — 40. По депутатах Верховної Ради є 100% переходу з «Фронту змін» до «Батьківщини».
«УДАР» не підписав зміни до Конституції разом зі «Свободою» і «Батьківщиною»
Опозиція не змогла зареєструвати альтернативний президентському законопроект «Про внесення змін і доповнень до Конституції України щодо формування незалежної судової влади» через те, що не вистачало підписів. «Із необхідних 150 підписів було зібрано 124. На жаль, колеги з «УДАРу» не підписали цей проект закону», — сказав народний депутат від фракції «Батьківщина» Павло Петренко. — У вереснi ми подаватимемо новий проект як самостійний, а не як альтернативний президентському. І маємо надію, що наші побратими по опозиції — фракція «УДАР» — долучаться до цього процесу і своїми підписами підтримають нашу ініціативу». Опозиційний законопроект істотно відрізняється від пропозицій Президента. Зокрема, пропонується ліквідувати Конституційний Суд як орган і передати його функції Верховному, поновити повноваження ВСУ як вищого судового органу країни та передати повноваження щодо звільнення та призначення суддів незалежним органам Вищої ради юстиції. Головна новація — введення інституту імпічменту суддів.