У Тальнівському районі сільськогосподарське товариство «Урочище Журавське» не може добитися законного права господарювати на орендованiй землі. Бо тими гектарами самовільно користується інше тамтешнє ТОВ «ВП Імпульс Плюс».
«У кінці минулого року ми взяли в суборенду 280 гектарів земельної ділянки у селі Зеленьків у ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія», — розповідає «УМ» Олександр Білоус, представник товариства «Урочище Журавське». — А коли поїхали на поле, то побачили, що воно засіяне». Як з’ясувалося, ще до угоди про суборенду, у 2008 році, «Об’єднана сільськогосподарська компанія» для зручності господарювання помінялася полями з колективним сільськогосподарським підприємством «Зеленківське», площею 110 га, про що теж є відповідний договір. Але «Зеленківське», за усною угодою, дозволило господарювати на цьому полі ТОВ «ВП Імпульс Плюс». Саме це ТОВ i засіяло ту землю озимою пшеницею. Аби вийти із ситуації тихо й мирно, було вирішено, що нові суборендарі посіють свою кукурудзу на іншому полі, яке належить «Зеленківському».
«Ми прийняли цю пропозицію і домовилися, що після збору врожаю товариством «ВП Імпульс Плюс» ми починаємо господарювати на орендованому полі», — веде далі Олександр Білоус.
Але, як показав час, тихо і мирно не вийшло. Бо коли товариство зібрало свою пшеницю, то хутко почало на тому полі оранку й успішно її закінчило. Як підозрюють «журавківці», такий поспіх пов’язаний із бажанням якогомога швидше засіяти те поле знову.
Звісно, що керівництво «Урочища Журавське» зажадало пояснень «імпульсівців», але їхня відповідь ошелешила: мовляв, «ми мінятися не будемо».
Аби не допустити загострення ситуації, зазначають у ТОВ «Урочище Журавське», довелося телефонувати на урядову гарячу лінію, звертатися у міліцію та прокуратуру, а також до черкаського УБОЗу, бо «такі дії з боку «імпульсівців» називаються рейдерським захопленням землі».
У Тальнiвськiй райдержадмiнiстрацiї вже створили спеціальну комісію на чолі із заступником голови РДА, яка невдовзi оприлюднила свій висновок — ТОВ «ВП Імпульс Плюс» має звільнити земельну ділянку.
Пан Бiлоус оцiнює збитки свого сiльгосппiдприємства у 100 тисяч гривень. А щоб вони не ставали бiльшими, уклав угоду з черкаською охоронною фiрмою, i тепер поля, навколо яких розгорiвся конфлiкт, охороняють кремезнi «сек’юрiтi».