Господньої ласки — на довгії літа, дай Боже. Різдвяно-новорічні традиції у третій рік великої війни
Знову Різдво у ХХІ столітті у війні. >>
Феномен ікони
Сьогодні у Національному заповіднику «Софія Київська» відкривається масштабний міжмузейний проект «Свята Православної Церкви». Виставка репрезентує твори українського та російського іконопису з колекцій вітчизняних музеїв та приватних збірок. В експозиції буде представлено близько 150 ікон.
Свої експонати для цього проекту надали Національний художній музей України (м. Київ), Національний архітектурно–історичний заповідник «Чернігів стародавній», Музей історії міста Києва, Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана, Музей волинської ікони (м. Луцьк) та інші музеї й колекціонери.
Як зазначають організатори, «виставка має за мету не лише ознайомити глядача з вітчизняними колекціями українського та російського іконопису, а й розповісти про ікону як феномен православної культури, відкрити двоїстість її природи, виявити богословський та художній змісти через розповідь про найбільш шановані свята, що пов’язані з важливими подіями Євангельської історії, культом окремих святих».
Український вітер для «Нової хвилі»
У Латвійському місті Юрмала триває міжнародний конкурс молодих виконавців популярної музики «Нова хвиля». Через погану погоду довелося скасувати традиційну урочисту ходу гостей червоною доріжкою, але це, як запевняють організатори, перший і останній форс–мажор фестивалю, який аж ніяк не вплине на його насичену роботу.
У цьогорічному змаганні — нині «Нова хвиля» проходить удванадцяте — беруть участь 16 молодих виконавців із 12 країн світу. Україну на фестивалі представляють Аркадій Войтюк, який виходив на сцену «Нової хвилі» вчора, та Ольга Діброва.
Від своєї участі у роботі журі конкурсу цьогоріч відмовився Раймонд Паулс, який був із «Новою хвилею» одинадцять років. Долю ж переможців та дипломантів визначатимуть Ігор Крутой, брати Меладзе, Лайма Вайкулє та інші метри естради. Конкурс, покликаний відкривати нові таланти, завершується 28 липня. Призовий фонд «Нової хвилі» становить сто тисяч євро, половину з яких отримає переможець.
Знову Різдво у ХХІ столітті у війні. >>
Олександр Лідаговський, відомий киянам своїми скульптурами в парку Шевченка, на Пейзажній алеї, а також у Печерському районі, продовжує творити й під час війни. >>
Підтримати талантами воїнів, які нині потребують невідкладної медичної допомоги, — таку мету поставили собі учасники мультикультурного фестивалю «Етнічний віночок», який відбувся нещодавно на сцені головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. >>
Найбільший в Україні тризуб із 340 дідухів встановили у Львові, його висота – понад 7 метрів. >>
Літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя заснувала вінницька письменниця Валентина Павленко. >>
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>