Сподівання українських уболівальників баскетболу на молодіжному чемпіонаті Європи серед юніорів (U-20) у чеському Брно не виправдовуються вже три тури поспіль. Хоча саме наші хлопці стали переможцями неофіційного чемпіонату світу для команд свого віку в американському Далласі та ще й мають у своєму складі найкориснішого гравця (MVP) як літнього табору у Тревізо, так і тих же самих Global Games — Олексія Печерова. Зігравши три стартові матчі, українці, які виступають у групі В разом із 20-річними ровесниками з Греції, Литви, Словенії, Сербії та Білорусі, фактично випали з четвірки, що продовжуватиме боротьбу за медалі чемпіонату.
Ейфорія після перемоги команди Андрія Шаптали на Global Games в Америці була зведена нанівець чотирма поразками від ізраїльтян ще в товариських іграх. Тоді тренер пояснив невдоволеним, що проводив відбір на першість континенту. Але не зрозуміло, чому в Чехії українці забули, як слід протидіяти тим самим сербам, котрих без питань обіграли у Даласі. Чому не змогли зробити потрібні висновки з першої гри, поступившись із розгромними рахунками також словенцям та литовцям. Можливо, Шаптала наврочив, коли сказав, що гру в команді роблять 6-7 виконавців, яких немає можливості гідно замінити? У перших двох поєдинках випав Печеров, а Олійник не зміг стати одним із стержнів команди. Постійно «мазав» на старті Дятловський... І якщо після першої невдачі Андрій Шаптала ще зважав на те, що серби після Global Games розробили свою тактику ведення гри, закривши наглухо Печерова, то вже після програшу словенцям український наставник виглядав розгубленим. Попри все, українці мали вигравати третю гру, але через травми Швеця та Шевченка колектив «згас».
Якщо раніше Шаптала віддав належне психології своїх гравців на турнірі в США, то зараз він вважає її найбільшою проблемою команди. З ним згоден і олімпійський чемпіон, литовець Рімас Куртінайтіс, котрий свого часу працював із БК «Київ», а нині переймається азербайджанським клубом «Гала».
Учора ввечері за київським часом українці зустрічалися з греками. Ще залишалися надії, що наша команда вийде з кризи і зможе продемонструвати свою найкращу гру в двох останніх групових турах.
Чемпіонат Європи серед юнаків (U-20). Група В. Результати матчів за участю української збірної:
Україна — Сербія і Чорногорія — 62:90
(Олійник — 13 очок + 5 підборів, Швець і Забірченко — по 10, Печеров — 6)
Україна — Словенія — 82:100
(Дятловський — 19 + 5, Забірченко — 17, Євсеєвичев — 11, Печеров — 8)
Україна — Литва — 78:93
(Печеров — 23 + 7, Дятловський 12 + 6, Євсеєвичев — 12, Швець — 9)
Турнірне становище після 3 турів: Греція — 6 очок (3 перемоги/0 поразок), Литва — 5 (2/1), Словенія — 5 (2/1), Сербія — 5 (2/1), Україна — 3 (0/3), Білорусь — 3 (0/3).
* * *
Дещо кращі справи у наших дівчат того самого віку, які змагаються на паралельному чемпіонаті континенту в провінційних містечках Франції. «Мотором» команди виступає 18-річна (!) Олександра Горбунова, яку зовсім недавно було визнано найціннішим гравцем чемпіонату серед дівчат віком до 18 років. Після трьох турів нападаюча з Бердянська є найрезультативнішою також і серед старших на два роки дівчат (середній показник — 29,7 очка за гру + 8,3 підбора). При тому, що українки поступилися в двох із трьох стартових поєдинків, перед учорашнім матчем із росіянками вони посідали четверте місце в групі А, — достатнє для виходу до чвертьфіналу. Тим паче що сьогодні «синьо-жовті» зустрінуться з аутсайдером — збірною Італії.
Чемпіонат Європи серед дівчат (U-20). Група А. Результати матчів за участю української збірної:
Україна — Франція — 69:79
(Горбунова — 31, Красникова — 18, Савіна — 13)
Україна — Фінляндія — 95:61
(Горбунова — 28, Коваленко — 16, Пазюк — 11)
Україна — Словаччина — 78:79
(Горбунова — 30, Красникова — 26)
Турнірне становище після 3 турів: Франція — 6 (3/0), Росія — 5 (2/1), Словаччина — 5 (2/1), Україна — 4 (1/2), Фінляндія — 4 (1/2), Італія — 3 (0/3).
Олександр МУЗИКА,
Вадим АВДАСЬОВ.