Столиця Франції несе крізь роки велику кількість стародавніх історій, якими при натяку на ваше бажання і наявності кількох євро в кишені натовп гідів поділиться з вами чи не будь-якою мовою світу. Минулого уїк-енду до цих оповідань додалося ще одне. Американський велогонщик Ленс Армстронг переміг на 91-й професійній багатоденці «Тур де Франс», і ця перемога стала для нього шостою на «Великій петлі». Таким чином, американець, який зміг подолати рак і повернутися з того світу на трасу, щоб знову стати на ній королем, випередив не менш великих — бельгійця Едді Меркса й іспанця Мігеля Індурайна (у них в активі по п'ять перемог у Франції).
Техасець зміг відвоювати своє місце, як і очікувалося, в горах, де його перевага над суперниками була беззаперечною. Жага до перемоги, з якою лідер команди «Ю-Ес Постел» розправлявся з суперниками, дозволяє ставити його в один ряд з Канібалом Мерксом: для нього на трасі не існувало нічого, крім фінішної стрічки, яку він мав за будь-яку ціну перетнути першим. У підсумку, головний «листоноша», знайомством з яким пишається колишній президент США Білл Клінтон, після 20 етапів «привіз» німцеві Андреасу Клодену (команда «Т-Мобайл») 6 хв. 19 сек., а той, у свою чергу, в загальному заліку на 21 сек. випередив італійця Івана Бассо з CSC. У командному заліку першість залишилася за командою Ульріха, Цабеля і Кладена («Т-Мобайл»), партнери Ленса стали другими, а бригада CSC — третьою.
Ще один рекорд встановив француз Рішар Віранк: він виграв титул «гірського короля» сьомий раз поспіль. Кращим спринтером став австралієць Маківен, а молодим гонщиком — росіянин Володимир Карпець. Єдиний з українців — донеччанин Юрій Кривцов — посів на «Тур де Франс» 95-те місце серед 147 учасників і 15-те — серед 25 молодих гонщиків.