Ось уже два роки, як слово «авіашоу» викликає у пам'яті львів'ян привид трагедії, що сталася 27 липня 2002 року на аеродромі Скнилів. 77 чоловік, серед них 28 дітей, загинули внаслідок катастрофи літака СУ-27 під час демонстраційного польоту. За цей час годі й думати про загоєні рани або зарубцьовані шрами в душах людей, які втратили близьких, ба навіть винних у скнилівській трагедії остаточно виявили тільки тепер. У вівторок керівник прес-служби Генеральної прокуратури Сергій Руденко заявив, що до кінця тижня Генпрокуратура має намір передати до суду кримінальну справу по Скнилову, якщо з боку обвинувачених не надійде клопотань, передає УНІАН.
У кримінальній справі, порушеній у зв'язку з катастрофою, постраждалими визнано 512 чоловік. До відповідальності притягують 10 посадових осіб Військово-повітряних сил України, у тому числі колишнього командувача ВПС і командира 14-го авіаційного корпусу. Досудове слідство у цій справі було завершено у грудні минулого року. В ході розслідування слідчі допитали 842 особи та провели 545 експертиз.
Зі скнилівської трагедії, як і з новобогданівської історії, військові і цивільні керівники держави мусять винести неабиякий урок, але навряд чи «засвоєння матеріалу» може втішити тих, хто втратив своїх дітей, коханих, батьків, сестер, друзів. За нього заплатили високу ціну люди, які не мають жодного відношення до мілітаризму.