Минулої неділі проти ночі голові броварського осередку партії «УДАР» Роману Сімутіну спалили його джип «Міцубісі Паджеро», припаркований під вікнами квартири. Трохи раніше рішенням суду партійця позбавили права займатися адвокатською діяльністю, а також затримали та оштрафували «за непокору міліції». В «УДАРі» переконані: тиск чинить місцева влада, яка не втомлюється дерибанити землю.
Розправа з Сімутіним вигідна, на перший погляд, голові міського осередку Партії регіонів Сергієві Федоренку, який за сумісництвом є головою земельної комісії Броварської міськради й позаштатним радником Прем’єр–міністра (його ще називають «масажистом Азарова»).
Протистояння «УДАРу» з місцевим очільником ПР почалося у 2011 році, коли міськрада Броварів незаконно виділила приватному підприємству, директором якого є Федоренко, земельну ділянку на території парку «Перемога». За словами народного депутата від «УДАРу» Павла Різаненка, який на виборах–2012 переміг Федоренка і зробив Сімутіна своєю довіреною особою, Федоренко мав біля парку 10 соток землі. Надалі отримав в оренду ще 22 сотки, сім з яких — територія парку. Орендувати він її довго не збирається, остаточна мета — викуп.
«У боротьбі за парк беруть участь усі партії, представники громадських організацій у рамках акції «Збережи «Перемогу». Паралельно з судами земельну ділянку в парку неодноразово прибирали на суботниках, але 22 травня там з’явився паркан. Ніякого дозволу на проведення земельних робіт нікому не надавали. Щодо цієї ділянки тривають спори. Федоренко вважає, що вона не у власності територіальної громади, а в нього в оренді. Минулого тижня громада зібралася в парку, щоб розібрати паркан. Але коли ми прийшли туди, нас зустріла ледь не половина міськрайонного відділку міліції і «гопники». Вони спровокували бійку, штурханину. Міліція сконцентрувалася на затримці не провокаторів, а активістів «Свободи», — розповідає «УМ» Роман Сімутін.
Після цього адвокат Сімутін виступив правозахисником двох затриманих «свободівців». У відповідь «регіонали» звернулися до суду, щоб позбавити його статусу захисника. Суддя видала ухвалу щодо примусового приводу Сімутіна, аби допитати його як свідка. 5 червня його затримали, за добровільною згодою відвезли до райвідділку, допитали, через годину відпустили. Ввечері, передивившись Кримінально–процесуальний кодекс, «УДАРівець» написав скаргу на слідчого за перевищення влади. Приніс у відділок — а його заарештували «за злісну непокору міліції» й оштрафували на 255 гривень. Наступного дня Окружний апеляційний суд Київської області призначив засідання щодо позбавлення Сімутіна права займатися адвокатською діяльністю.
А вчора на світанку він почув глухий хлопок, потім спрацювала сигналізація. «Я виглянув у вікно й побачив, що передня частина мого автомобіля палає. Гасити було марно, — розповів «УМ» потерпілий. — Через годину приїхали працівники міліції, склали протоколи й забралися. Я запитую, а де експертна служба? Мені сказали: «Ми вас викличемо». Я як колишній слідчий був вражений таким нахабством».
«Люди, які перебувають при владі, — це злочинці не лише «білих», а й «чорних комірців», готові як до фізичного насильства, так і до знищення майна», — констатує депутат Павло Різаненко.