Здається, з роками і надбанням життєвого досвіду людина стає стриманішою в емоціях. Але, схоже, у Сергія Бубки — нині вже спортивного чиновника й парламентарія — залишилася справжня, непритлумлена радість сприйняття спортивних подій. Шестиразовий чемпіон світу зі стрибків із жердиною, чемпіон Олімпіади-88 у Сеулі, а нині член Міжнародного олімпійського комітету вірить в успіхи українських спортсменів і з нетерпінням очікує на старт 28-х Олімпійських ігор сучасності. Деякими своїми думками з цього приводу Бубка поділився з кореспондентом «України молодої».
— Сергію Назаровичу, як член МОК ви, мабуть, у курсі всіх останніх новин в Афінах...
— Як відомо, у столиці Греції завершено будівництво стадіону для Олімпійських ігор. Усі інші об’єкти також будуть у належному для змагань такого рівня стані. Якщо греки не дуже довго святкуватимуть перемогу на футбольному Євро-2004 (сміється. — Авт.), все має бути в порядку. Можливо, не так, як планувалося спочатку, тобто без даху, але зведено басейн. Утім плавці, й українські зокрема, брали участь у багатьох стаpтах просто неба, тому це не має б стати для них проблемою. Пожежа, яка нещодавно трапилася в Олімпійському селищі, була несерйозною, і роздмухування цього факту в ЗМІ, скоріше, мало на меті лише привернення уваги до головної спортивної події чотириріччя.
— Під час проведення останніх Олімпіад усіх «мирних» громадян лякають жорсткими заходами безпеки...
— Зрозуміло, що великі скупчення людей під час громадських заходів потребують серйозної організації їхнього проведення, в тому числі й охорони. Але в Афінах стражів правопорядку буде вдвічі менше, ніж у Сіднеї чотири роки тому: 50 тисяч замість 100 — в Австралії. Крім того, допомагатимуть охронцям і деякі підрозділи частин НАТО, розташованих у країні.
— Чи можете ви спрогнозувати, скільки медалей до снаги завоювати в Греції українцям?
— Чесно кажучи, прогнози — справа невдячна. Не хотілося б наврочити, але, якщо ви наполягаєте, думаю, що на 24-25 медалей загалом ми можемо розраховувати. Хочеться вірити, що все пройде добре для української команди.
До речі, 10 серпня у Києві відбудуться проводи наших олімпійців, тож усі бажаючі можуть прийти на майдан Незалежності й побажати нашим успіхів у Афінах.
Зараз проблеми в українських спортсменів можуть бути хіба спортивного характеру. Хочеться подякувати Національному олімпійському комітету за те, що фактично вперше за часів незалежності забезпечено стовідсоткове державне фінансування сфери фізичної культури та спорту, виділено кошти на екіпірування, інвентар та спеціальне обладнання олімпійців. Наші спортсмени вже не мусять їздити на збори і змагання зі своїми сковорідками.
— І наостанок. Коли вже битимуть рекорди у вашому виді легкої атлетики — стрибках з жердиною?
— Мені здається, що це доволі просто (сміється. — Авт.). Треба лише досконало відточити техніку стрибка і, звичайно ж, мати впертість та велике бажання йти до своєї мети. Тоді рубежi у 6,20 чи 6,30 не здаватимуться фантастичними.
А ТИМ ЧАСОМ...
Перший заступник голови Держкомспорту Анатолій Домашенко заявив, що на Олімпійських іграх в Афінах Україна розраховує завоювати загалом 5 золотих медалей і бути в загальному заліку нагород серед 15 кращих команд світу. «Дуже сподіваємося на нашу «золоту рибку» — плавчиху Яну Клочкову, є непогані шанси у легкій і важкій атлетиці, фехтуванні, стрибках на батуті й інших традиційно сильних для нас видах спорту», — вважає представник Держкомспорту.
До речі, тренер Клочкової Ніна Кожух розглядає можливість заявити свою підопічну ще на одну дистанцію в Афінах — явно для поповнення командної скарбнички...