Свого часу в Донбасі було започатковано традицію встановлювати на височенних копрах вугільних шахт червоні зірки — на знак трудових досягнень колективу. Та з часом уже самі гірники сумно жартували, що копри із зірками є майже копією відомих металевих конструкцій на братських могилах кладовищ. Тим більш що в історії шахт уже траплялися випадки, коли після аварії залишки потерпілих так і не вдавалося відшукати і тому підземні виробки автоматично перетворювалися на братську могилу. Про що засвідчував і відповідний меморіал із викарбуваними прізвищами загиблих, встановлений на поверхні на території шахти.
Чи доведеться вдаватися до подібної практики й на шахті «Краснолиманська», поки говорити завчасно. Хоча шанси відшукати тіла п'яти гірників залишаються мізерними. Неофіційно на це неодноразово натякали й гірничорятувальники, які побували на аварійному горизонті й побачили на власні очі спотворені вибухом та вогнем виробки. А коли після приборкання пожежі почали поступово (100 метрів за зміну) наближатися до епіцентру вибуху, підстав для оптимізму стало ще менше. І зрештою, цю інформацію вже оприлюднив голова урядової комісії, віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв. За тих умов, коли поплавилися навіть металеві конструкції, сподіватися на відносно вдалі результати пошуків таки марно. Однак і відмовлятися від подібних робіт теж поки ніхто не збирається.
Досі вдалося пройти майже чотири сотні метрів аварійних виробок. До епіцентру вибуху гірничорятувальники мають намір дістатися за пару діб. І тільки після досконалого вивчення цієї території, експерти зроблять свої висновки щодо причин потужного вибуху. Досі, окрім натяків на раптовий викид метану, з'явилася напівофіційна інформація про те, що вибух стався після включення шахтного вентилятора. Мовляв, о 19.40. вентилятор зупинився, бо вибило струм. А о 19.55. його увімкнення спровокувало вибух...
Утім до завершення роботи експертної комісії, яка поки ще навіть не побувала під землею, подібна версія так і залишається версією. Так само невідомим є і ймовірне місце поховання п'яти зниклих гірників: залишаться вони на кілометровій глибині чи згодом їх таки поховають на значно меншій глибині кладовищ, покаже майбутнє.