У «лотерею» українці не виграли

23.07.2004

Збірна України під керівництвом Павла Яковенка (вік гравців — до 19 років) зупинилася за крок до фіналу юніорської першості Європи, яка триває у Швейцарії, хоча й не програла жодного матчу. У півфінальній зустрічі «синьо-жовті» лише в серії післяматчевих пенальті поступилися іспанським ровесникам — 1:4. З «точки» влучно пробив лише динамівець Дмитро Воробей, тоді як не змогли реалізувати 11-метрові «шахтар» Чигиринський та «дніпрянин» Кравченко; іспанці ж били безпомилково.

Звісно, 3-4-те місце збірної України на юніорському Євро-2004 («стикового» матчу за «бронзу» не буде) можна вважати великим успіхом, хоча, з огляду на перебіг позавчорашнього поєдинкy, можна й пошкодувати за невикористаними можливостями та непотраплянням у фінал. Підопічні Яковенка, які після хвилини мовчання грали з чорними пов'язками через траур, оголошений в Україні, перебували в ролі наздоганяючих, але зуміли відповісти на обидва голи піренейців. М'ячі у виконанні наших юніорів були напрочуд видовищними: півзахисник київського «Динамо» Олександр Алієв влучив зі штрафного метрів з двадцяти, зачепивши стінку суперника, а за 8 хвилин до закінчення другого овертайму його одноклубник Олександр Яценко, котрий має вже чималий досвід виступів за головну динамівську команду, добив шкіряну кулю у ворота Роденаса в падінні головою, після того як іспанський кіпер відбив потужний удар здалеку. Шкода, що не на висоті виявився наш голкіпер Шуст із «Карпат», — свій другий гол суперники забили після того, як Богдан у простій ситуації помилився на виході за межами штрафного майданчика. Та й у 11-метровій «лотереї» львів'янин не допоміг.

Сайт ФФУ подає післяматчевий коментар одного з лідерів української збірної, нападника «Динамо» Артема Мілевського:

— Це якесь невезіння. Насамперед стосовно пенальті. Команда грала достойно, ми двічі зрівнювали рахунок, і лише трохи чогось не вистачило наприкінці зустрічі. Ми досить серйозно налаштовувалися на цю гру, адже розуміли, наскільки потужною виглядає в цих змаганнях наш суперник. І бажання перемогти у хлопців було відповідним. Прикро, що не вдалося досягти більшого...»

У фіналі збірна Іспанії 24 липня зіграє з турками, котрі лише в додатковий час обіграли господарів чемпіонату. Саме швейцарці розділили з Україною «бронзову» сходинку.