За святами мало хто помітив низку рішень Кабінету Міністрів щодо НАК «Нафтогаз України». Що й не дивно, адже ці ухвали було затверджено на засіданні в понеділок — коли порядок денний Кабміну є фактично засекреченим для широкої громадськості і, як пише сайт «Економічна правда», уряд збирається в скороченому складі (зазвичай це Прем’єр Микола Азаров і міністри від «Сім’ї» на чолі із Сергієм Арбузовим, а інших чиновників запрошують «принагідно»). Отже, було прийнято Прогнозний баланс надходження й розподілу газу на 2013 рік. Маємо скорочення споживання газу — з 63,3 млрд. до 60,06 млрд. кубометрів — і деякі зміни часток серед імпортерів та експортерів. Хто за цим стоїть — можна здогадуватися з інших понеділкових рішень.
Так, Кабмін призначив на пост першого заступника голови правління «Нафтогазу» Валентина Франчука, усунувши з цієї посади Володимира Тріколіча, який був «першим замом» ще з березня 2010–го. Він натомість став просто заступником голови. Ще одним «замом» став Дмитро Мормуль.
Франчук свого часу працював у структурах Ігоря Коломойського, але від певного часу став людиною Президента. Зокрема, газета «Капітал» прямим текстом відносить Валентина Франчука до колишньої компанії «Газ Україна», яка тепер зветься ВЕТЕК («Східноєвропейська паливноенергетична компанія»). Її очолює несподіваний «вундеркінд» Сергій Курченко, який нещодавно купив футбольний клуб «Металіст».
«Таким чином, «Сім’ї» вдалося завести в правління «Нафтогазу», який останніми роками контролювався людьми Дмитра Фірташа та Юрія Бойка, свою людину», — пише «ЕП».
Джерела «УМ» пов’язують певне ослаблення групи Фірташа–Бойка з наступом на позиції їхнього компаньйона на вищих щаблях влади — голову адміністрації Президента Сергія Льовочкіна. За сміливими припущеннями, він може ледве не «пакувати валізи з Банкової».
Якщо так — то це свідчить про принциповий вибір Януковичем керування своєї виборчої кампанії–2015. Ставка — не на багаторічну «праву руку», Льовочкіна. А на донецьких, зокрема Андрія Клюєва. До чого ведуть і кадрові перестановки, і важливі економічні рішення останніх шести місяців.