Колекціонер Уїггінс

08.05.2013

Не секрет, що із трьох гонок «Великого туру» найбільшою пошаною серед велопрофі та вболівальників користується «Тур де Франс». Відтак часто перша топова гонка сезону — «Джиро Д’Італія» (власне, як і третя, іспанська«Вуельта») — залишається поза увагою найсильніших велосипедистів планети. Проте цьогорічна італійська «петля», можна сказати, здивувала своїм представництвом, закликавши під свої прапори одразу дві знакові фігури минулорічного «Тур де Франс». На старт «Джиро–2013», яка взяла свій початок минулої суботи в Неаполі, вийшли переможець минулорічного «Тур де Франс» британець Бредлі Уїггінс та його бронзовий призер Вінченцо Нібалі.

Своє бажання виграти другу гонку «Великого туру» капітан «Скай тім» Уїггінс окреслив уже в перші дні італійської багатоденки. Після трьох етапів «Джиро» знаний у минулому «трековик», який, до слова, в Лондоні виграв олімпійське «золото» в шосейних перегонах, посідає друге місце в генеральній класифікації, програючи 17 секунд капітанові «Катюші» Луці Паоліні — переможцеві третього етапу.

Відзначимо, що з кожним новим змагальним днем рожева майка лідера змінює свого власника. Після стартового етапу її носив іменитий спринтер, британець Марк Кавендіш із «Квік степ», а за підсумками другого, коли відбулася командна розділка, в лідери ненадовго вибився господар траси Сальваторе Пуччіо зі «Скай тім». Зрештою, як відзначає чинний переможець «Джиро Д’Італія» канадець Райдер Хешедаль, доля головного трофею має визначитися наприкінці третього змагального тижня, коли на гонщиків очікуватиме індивідуальна «розділка».

Загалом, участь у гонці беруть 207 гонщиків, які захищають честь 23 команд. Україну представляє Ярослав Попович із «Радіошек». Після трьох етапів він відстає від лідера на 19 хвилин і посідає аж 191–шу позицію в «генерале».