В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Для «важких» ніг корисна не тільки гімнастика, а й звичайний тайм–аут у щоденній «біганині». Фото з сайта www. steps2fortune.ru.
Дістала з антресолі весняні черевики, а вони — затісні,
нарікає знайома. А перед цим цілу зиму щовечора помічала «візерунок» від шкарпетки — на місці манжети. Можливо, тому, що весь цей час мало рухалася і забагато пила рідини? Але набряки, як пояснив Наталі дільничний лікар–терапевт, аж ніяк не пов’язані з любов’ю до напоїв, натомість гіподинамія — одна з причин такої прикрості. Але не основна.Набряклі ноги, на думку лікарів, дуже часто сигналізують про слабкий кровообіг. А він безпосередньо залежить від роботи серця і стану судин. Якщо з цим усе гаразд — варто звернути увагу на нирки. Коли вони функціонують без збоїв, і лікар після детального обстеження це підтвердив, — тоді слід «копати» далі. Щоб з’ясувати причину і позбутися проблеми, доведеться відвідати не тільки терапевта, а й кардіолога, й фахівця із судинних проблем. Скажімо, «важкі» ноги наприкінці дня можуть попереджати про наближення варикозу. Особливо промовисто натякає на цю проблему набряк, що з’являється лише на одній нозі. А серцева недостатність, каже столичний кардіолог Валентина Щербанюк, переважно проявляє себе набряклими кісточками і гомілками симетрично — на обох ногах. Якщо ж збільшена в розмірі нога ще й почервоніла, і аж «горить», а дотик до набряклої вени викликає біль, — варто негайно перевіритися щодо можливого тромбофлебіту.
На заваді циркуляції крові часто стають і наші звички. Наприклад, коли ми постійно закидаємо ногу на ногу або коли через роботу змушені постійно стояти. А ще — взуття на високих підборах. Хоча це вишукано й елегантно, але мода не завжди «на одній ноті» зі здоров’ям. Тому дуже важливо давати ногам можливість перепочити і від високих «шпильок», і від нашої нескінченної «біганини».
Боротися з набряками з допомогою сечогінних препаратів можна, але лише порадившись iз лікарем. Адже бувають ситуації, коли такі ліки не можна використовувати, крім того, діуретики небезпечно вживати тривалий час. Інакше ризикуєте вивести з організму не лише зайву рідину, а й корисні мікроелементи, зокрема кальцій і калій.
«Найкраще вживати природні діуретики — молоко, сир, мед, сік калини, лимон, чай (особливо зелений), зелені сорти яблук, горобину, — переконана Валентина Щербанюк. — Для профілактики набряків насамперед корисні вітаміни групи В, А, РР, які зміцнюють судини і капіляри. Природне джерело цих вітамінів — морква, обліпиха, цитрусові, чорна смородина, шипшина».
Також, за словами лікаря, варто обмежити споживання солі — до 2–3 грамiв на день, а також хліба, консервів, ковбасних виробів. Позбутися зайвої рідини організму допоможуть курага, огірки, гарбуз. Не забувайте, що середня добова потреба людини в рідині — 1,5–2 літри (враховуючи супи). І якщо ваші ноги схильні набрякати, краще цю межу не переходити.
Зняти біль у «налитих» литках іноді допомагає звичайний самомасаж. Корисно щовечора влаштовувати втомленим ногам контрастний душ. Можна спробувати і спеціальні мазі для ніг, які не просто вгамовують больовий синдром, а й покращують мікроциркуляцію крові. Деякі з них виготовляють на основі екстракту кінського каштана або ферментів, що їх зі слиною виділяють медичні п’явки. До речі, безпосередньо герудотерапія (лікування п’явками) також допомагає при застійних явищах кровообігу.
Якщо під час роботи ви більше сидите, то не забувайте якомога частіше перебирати пальцями ніг, робіть кругові рухи ступнями, ставайте на носочки — бодай на кілька секунд. А ввечері, лягаючи в ліжко, не лінуйтеся хвилин на 10 закинути ноги вгору, впертися ними в стіну та енергійно порозтирати нижні кінцівки від стоп до колін.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>