Щиро кажучи, далеко не всі любителі хокею України вірили, що наша збірна ось так відразу повернеться в другий дивізіон. Адже, треба визнати, українські клуби — в занепаді. Гравці «Беркута» сиділи і без грошей, і без роботи після зняття їхньої команди з чемпіонату. Про фінансову рахубу «Сокола» зайве й згадувати. А в «Донбасі» не настільки багато вправних українців, щоб тягнути національну збірну. Але виявилося, на цьому рівні можна перемагати і з такими силами.
Команда Олександра Куликова недорахувалася сильних кадрів ще до початку турніру в Донецьку. Наваренко отримав травму вже на зборах. Касянчук не приїхав із московського «Динамо», на допомогу НХЛівців Понікаровського й Федотенка теж марно було сподіватися. Та ще й уже в ході чемпіонату через ушкодження вибули Квітченко, Німенко, Гніденко. Утім, як виявилося, проблеми лише згуртували українську збірну.
«Я був упевнений у наших хлопцях. П’ятнадцять чоловік на дві вирішальні гри! У інших команд є по чотири ланки, а в нас — три. У нас немає більше. Хлопці важко входили в гру, але потім зіграли дуже чудово. Я гордий за них», — сказав уже після останньої сирени Олександр Куликов.
Щодо важкого входження в гру — тренер має на увазі перші періоди матчів із голландцями й поляками. В обох випадках «синьо–жовті» програвали їх із рахунком 0:2. Причому в суботу пропустили взагалі найшвидшу шайбу всієї донецької «пульки»: після помилки голкіпера Євгена Напненка Томаш Малашинський відзначився вже на 13–й секунді матчу!
Але і в четвер, і в суботу команда втримала удар та змогла переламати перебіг двобоїв. Із Голландією, якою керує американець Баррі Сміт (колишній наставник пітерського СКА), переможну шайбу вдалося закинути лише в овертаймі. У матчі ж із головними конкурентами — поляками — слід було перемагати будь–коли — хоч в основний час, хоч у серії булітів. «Я радий, що, програючи 0:2, хлопці усе зробили правильно і вдруге поспіль у дуже складній боротьбі вирвали перемогу. Проявити характер — це дуже сильно», — відгукнувся про своїх підопічних Куликов. Він відзначає і молодих хлопців, яким довелося взяти на себе велику частину тягаря замість травмованих гравців. Однак вирішальним усе ж став досвід хокеїстів першої п’ятірки — це захисники Побєдоносцев і Люткевич, форварди Шафаренко, Тимченко й Матерухін. У їхньому активі — три з чотирьох українських шайб.
Слід відзначити, що вже вкотре далася взнаки ахіллесова п’ята збірної України — погана реалізація чисельної більшості. Втім, добре, що знайшлися інші аргументи. Зокрема, постійний тиск на ворота підопічних росіянина Ігоря Захаркіна (співвідношення кидків по воротах — 34:27) змусив голкіпера «біло–червоних» Пшемислава Одробного помилятися. А ще — як не згадати підтримку переповнених трибун донецького ПС «Дружба», численні синьо–жовті прапори та плакати «Україна! Перемагай!»
«Потенціал цієї збірної? Він розкритий не повністю. Якщо ми додамо у збірну гравців, які з різних причин не змогли зіграти на цьому чемпіонаті світу, — Наваренко, Касянчук і багатьох інших, — то для першого дивізіону буде дуже й дуже хороша команда», — цитує Куликова сайт ХК «Донбас».
Отже, Україна повернулася в дивізіон ІА, звідки «взамін» спустилася збірна Великої Британії. Там уже не буде команди Казахстану, яка в паралельному турнірі виборола путівку в елітну лігу.
ТАБЛО
Чемпіонат світу в дивізіоні ІВ (Донецьк). 4–й тур. Голландія — Україна — 2:3 ОТ (2:0, 0:2, 0:0, 0:1; М.Брюйстен, 7 (менш.); Мейсон, 19 — Міхнов, 22; Побєдоносцев, 30; Матерухін, 53), Польща — Естонія — 5:3, Румунія — Литва — 2:1.
5–й тур. Україна — Польща — 4:3 (0:2, 3:0, 1:1; Благий, 28; Шафаренко, 29; Тимченко, 37; Матерухін, 41; Малашинський, 1, 7 (більш.); Габрис, 53), Голландія — Румунія — 6:2, Литва — Естонія — 12:3 (нападник другої ланки литовців Аймас Фіщевас набрав у цьому матчі 8 очок — 6 закинутих шайб + 2 передачі; і що цікво, в попередніх іграх він жодною результативністю не відзначався).
Підсумкове становище:
І В ВОТ П ПОТ Ш О
1. Україна 5 4 1 0 0 30–7 14
2. Польща 5 4 0 1 0 22–9 12
3. Голландія 5 3 0 1 1 19–15 10
4. Румунія 5 2 0 3 0 12–24 6
5. Литва 5 1 0 4 0 16–22 3
6. Естонія 5 0 0 5 0 14–36 0
Бомбардири: Тимченко (Україна) — 10 (5+5), Шафаренко (Україна) — 10 (2+8), ван ден Хойвел (Голландія) — 9 (2+7), Богдзюл (Литва) — 9 (1+8).
* * *
Дивізіон IА (Будапешт). 4–й тур. Казахстан — Півд. Корея — 4:2, Японія — В. Британія — 4:1, Угорщина — Італія — 1:2. 5–й тур.
В. Британія — Півд. Корея — 1:4, Угорщина — Японія — 1:0, Італія — Казахстан — 0:3.
Підсумкове становище: Казахстан — 12, Італія — 12, Угорщина — 10, Японія — 6, Півд. Корея — 5, В. Британія — 0.
* * *
Дивізіон ІІА (Загреб). Підсумкове становище: Хорватія — 15, Бельгія — 9, Ісландія — 8, Австралія — 7, Сербія — 6, Іспанія — 0.
* * *
Юніорська збірна України під керівництвом Олександра Савицького зберегла прописку в дивізіоні ІВ. На чемпіонаті світу в польському місті Тихи ключовим для «синьо–жовтих» був матч із командою Південної Кореї, який наші виграли з рахунком 6:1. Поразка в останньому турі австрійцям (5:7) уже не була принциповою. Тож серед шести учасниць збірна України з трьома очками посіла п’яте місце. А першими стали ровесники з Казахстану — 15 очок.
* * *
НХЛ. «Філадельфія» — «Нью–Джерсі» — 0:3 (Федотенко «Ф» — «0», 10:30; Понікаровський «НД» — 0+1, «+2», 1 кидок, 13:17), «Кароліна» — «Філадельфія» — 3:5 (Федотенко — «0», 1 кидок, 10:08), «Нью–Джерсі» — «Флорида» — 6:3 (Понікаровський — «+1», 3 кидки, 10:00), «Рейнджерз» — «Нью–Джерсі» — 4:1 (Понікаровський — «0», 4 силові прийоми, 11:33).