Смілянину Олександру Прилуцькому пересадили серце від донора з Умані
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
Звичка нині пішла: тільки щось заболить — швидше до лікарів біжимо чи дістаємо зi своїх домашніх аптечок кілька пігулок, квапимося ковтати все підряд, аби стати відразу дужим та бадьорим. І знаємо ж, що вся ота «хімія» відкладається у нашому організмі на довгі роки... Наші ж бабусі були мудрішими й обачнішими. Вони брали ліки з власного городу, шукали на полях та луках. Збирання лікарської сировини було священним ритуалом. Будь-яку рослинку, яку зривали при потребі на ліки, перепрошували, як живу людину. Інакше, вважай, з того лікування не буде користі. Багато мудрих заповітів, на жаль, вже не відновити, не відшукати. Та дещо все ж залишили нам предки у спадок. Ось деякі поради, які давала бабуся Сандина, коли ще була жива. Нехай же вони стануть і вам вузликами на пам'ять.
«Народна медицина у селі була своя, — казала бабуся. — Бог на все свою поміч людині дає, чого хто вартий. Пес чи кіт, якщо прихворіли, завжди самі знаходять, якої травички поскубти, щоб вилікуватися».
А й людина сама мусить в усьому орієнтуватися. Ось кілька порад:
*Осика знімає з голови слабкість, але біля хати її не треба садити — може вбити, бо має негарну властивість «спивати силу».
*Кров добре очищає звичайна сироватка.
*Застуду з тіла жене чай з ромашкою та медом.
*Печінку лікує відвар жовтячків (чистотілу), але треба пити потроху.
*Буває, скільки не лікуєш дитині вухо, вона все плаче: не допомагає. Треба тоді соком бабки (подорожника) закапати.
*Подивиться мати на діток — а вони жовті, як віск. Свариться, ліків для апетиту шукає. А краще пригостити малюків лісовими ягодами. На зиму тих ягід треба насушити вдосталь чи листячка з них — чай тоді пахучий і помічний. Або зробіть чайок з плодоніжок вишневих чи м'яти.
*Кровоточить шлунок — відвар з малинового листя треба попити. Допомагає від цієї біди й відвар вишневих плодоніжок чи каша з житніх висівок, чай з чебрецю, м'яти, плодів горобини.
*Якщо вагітну нудить — треба пити сік зi свіжої картоплі. Допомагають також свіжі ягоди малини. Вони й п'яного відразу до пуття приводять.
*Треба збити температуру — на стопи прикладіть червоного буряка з оцтом. Чи попийте відвару зі смородинового коріння або з насіння огірків.
*Від кольок у животі треба вживати товчений часник. Він лікує також серце й набряки. Таку ж властивість мають і яблука, натерті на дрібній тертушці, і компот з агрусу.
*Печію знімають морквяним та картопляним соком.
«Щоб не болів живіт, їж якомога більше капусти, — підказує бабуся. — І якщо рана яка є, соком з помідорів лікуй — пий щодня. Будь-яку рану швидко залиже. Допомагають при цьому й листя чи квітки шипшини».
Ще чимало порад знала бабуся-знахарка, та хіба всі перекажеш... Зате і ті, що запам'ятались, можуть стати в нагоді.
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
Дослідження дає підказки, коли і чому вони кусаються. Імовірно, вони можуть розрізняти смаки — деякі з них впливають на апетит і біологічні процеси комах. Кусати людей комарів змушує поєднання солей з людського поту та амінокислот на шкірі. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>
Технологію, за допомогою якої можна оперативно створити зовнішні фіксатори кінцівок навіть із обмеженими ресурсами та навичками, розробили британські дослідники в Лондонському коледжі >>
У навколишньому середовищі за допомогою штучного інтелекту вчені знайшли 70 тисяч невідомих вірусів. >>