Минулого тижня в дитячих садочках Києва стартувала нова інформаційно–навчальна програма «Екосім’я від А до Я». На переконання компанії ТОВ «ХіПП Україна», що ініціювала цей проект, украй важливо з перших років життя виховувати в дітях почуття друга природи, а не байдужого споживача. «Дуже доречно розпочинати екологічне виховання саме з дітей дошкільного віку, коли закладаються первинні установки на все подальше життя. Адже з цими установками діти підуть у доросле «плавання», — каже кандидат психологічних наук, завкафедрою методики та психології дошкільної й початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Дятленко. — Сьогодні в Києві функціонує 702 дошкільнi заклади, в яких виховується близько ста тисяч дітей. Ці маленькі громадяни незабаром стануть дорослими і будуть визначати стратегію подальшого розвитку країни». Тому так важливо, наголошує фахівець, закласти в них основи екологічного мислення, а також здорового харчування та здорового способу життя. Адже від цих чинників залежить подальше здоров’я нації та відповідальне ставлення до довкілля.
Перші екологічні «уроки» вже відбулися в кількох садочках Шевченківського району столиці. Проходять вони в ігровій формі. Спеціально була написана казка, головний герой якої Лісовичок активно залучає до дійства самих дітей. Граючись, діти допомагають доброму герою прибрати його галявину, розчистити джерело, посадити квіти, вчаться заощаджувати природні ресурси тощо. Окрім приємних спогадів, Лісовичок залишає після себе ще й цілком реальні подарунки. Наприклад, грунт, насіння і горщики. Діти за допомогою вихователів закладають «грядки» на підвіконнях, де вирощують квіти і зелень. А отже вчаться доглядати за рослинами, спостерігають за їхнім розвитком. Закріпити набуті знання малюкам допоможуть спеціальні інтерактивні книжки, де є розмальовки та інші нескладні завдання на екологічну тематику.
Водночас програма буде спрямована й на екологічну освіту батьків. Адже саме з сім’ї діти виносять найважливіші установки майбутньої поведінки. І якщо мама викидатиме на вулиці обгортки з цукерок, а тато — недопалки, то, швидше за все, й діти чинитимуть так. Особистий приклад батьків — найважливіший для малечі. Тому для дорослих буде відкрито екологічний університет — спеціальна сторінка проекту в соціальній мережі «Фейсбук». Тут батьки знайдуть як практичні поради, що згодяться в повсякденному житті, так і відповіді на запитання дітей, що часто ставлять дорослих у тупик. А ще родинам запропонують взяти участь у конкурсі, переможці якого отримають велосипеди для всіх членів сім’ї. Вручення нагород відбудеться наприкінці травня під час екологічного фестивалю «Чарівна родина».
Водночас компанія, що започаткувала проект, не планує зупинятися на екологічному вихованні тільки маленьких киян. В подальшому грамоті дружнього ставлення до довкілля планують навчати й діток з інших регіонів України.