Після того як Володимир Рибак відмовився сприяти виклику Віктора Януковича до Верховної Ради для «розрулювання» конфлікту опозиції з «кнопкодавами», фракція «УДАРу» ініціювала збір депутатських підписів із вимогою відкликати Рибака з посади спікера. Друга хвиля поки що безрезультатного блокування Ради дала зрозуміти, що влада не налаштована на діалог з опозицією і суспільством. Тож учора, працюючи в комітетах, депутати фракції Віталія Кличка зібрали понад 150 підписів, аби почати на наступному тижні реєстрацію тимчасової слідчої комісії щодо розслідування діяльності Голови ВР, яку в «УДАРі» називають «маніпулюванням службовими повноваженнями».
«Хто давав право будь–якому чиновнику апарату Верховної Ради робити висновки щодо правдивості чи неправдивості підписів депутатів?» — обурюється в коментарі «УМ» політолог з «УДАРу» Віктор Чумак, наводячи один із прикладів перевищення повноважень спікером Рибаком, коли той за наявності необхідних 150 депутатських підписів не скликав позачергову сесію. — Є питання й щодо супертермінового подання Рибаком про позбавлення мандата Сергія Власенка, хоча Регламент ВР передбачає інші терміни».
ТСК запрацює, якщо її впровадження підтримає 226 голосів, тобто більшість ВР. «Результати її діяльності спрогнозувати досить важко, тому що у слідчу комісію можуть увійти й «регіонали», які можуть заблокувати її діяльність, — сказав Віктор Чумак, зауваживши, що парламент «є не тільки місцем прийняття рішень, а й проведення суспільних дискусій».
Це вже не перша спроба партії Кличка посунути «регіонала» з посади Голови парламенту. Сьомого березня Окружний адміністративний суд Києва відмовився визнати пана Рибака винним у порушенні Регламенту ВР і Конституції в питанні щодо персонального голосування депутатів.