Лише у дев’яти із 27 приватних дошкільних освітніх закладів Києва та Київської області фахівці Державної інспекції навчальних закладів України не виявили серйозних порушень. Натомість у 18 дитячих садочках рівень надання освітніх послуг не просто залишає бажати кращого, а навіть може загрожувати здоров’ю малюків. Такі дані перевірок, що були проведені в цих дошкільних закладах, оприлюднив на прес–конференції голова Держінспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко.
Перелік порушень у садочках, куди зранку батьки зі спокійною душею віддавали своїх дітей, наводить на роздуми: чи такою надійною й якісною є недешева приватна дошкільна освіта? Адже щомісяця у вищезгаданих закладах батьки в середньому платили по 4–5 тисяч гривень. При цьому садочки, за словами пана Гончаренка, не мали ліцензій та необхідних дозволів для здійснення навчально–виховного процесу, а вихователі подекуди навіть не проходили медогляд.
«Ми з’ясували, що чотири дитсадки функціонують у приватних житлових будинках, не маючи дозволів санітарно–епідеміологічної та пожежної служб, що є грубим порушенням, — каже Михайло Гончаренко. — Ще один дитячий заклад розташований у підвалі, що теж категорично заборонено». Окрім того, інспектори виявили факти використання навчальних програм ще 80–х років минулого столiття (дитячий центр розвитку «Заріна»), вихователів, які не тільки не мають спеціальної фахової освіти, а й не перебувають у трудових відносинах iз суб’єктом господарювання («ТОВ «Виднокрай», Студія раннього розвитку Яни Еренбург, «Заріна»). Тобто офіційно не є працевлаштованими, а отже, не несуть жодної відповідальності за життя і здоров’я дітей, і у випадку чого важко буде довести, що дитина постраждала через недогляд саме цього вихователя. А ще у зазначених приватних дитячих садках не забезпечено будь–якого медичного обслуговування та належного харчування дітей. «Був випадок, коли продукти на кухні зберігали не в холодильнику, а на звичайних полицях поряд із медикаментами та миючими засобами, — додає пан Гончаренко. — Або коли дітям давали кисневі суміші, які не призначені для дошкільнят».
Наповненість перевірених садочків була різною: від шести малюків до півтори сотні. «Але навіть якщо в дитсадочку п’ятеро дітей, там обов’язково має бути медпрацівник, вихователі — з педагогічною освітою, а весь персонал мусить мати довідки про стан здоров’я, щоб не допустити до дітей людей з інфекційними хворобами», — наголошує Михайло Гончаренко.
На жаль, батьки, віддаючи дитину до садочка, рідко звертають увагу на наявність ліцензії чи медсестри в закладі. Для них важливо, щоб дитина була смачно нагодована, в сухих колготках і з задоволенням ішла в садочок та отримувала там вдосталь уваги, що зазвичай неможливо у групі з тридцяти дітей у державному садочку. Тому часто й готові платити чималі гроші за відвідування приватних садків, де, на жаль, не завжди добросовісно ставляться до дотримання відповідних норм та своїх обов’язків.