Із нового навчального року вчити прикарпатських школярів уму–розуму разом із традиційними педагогами зможуть і правоохоронці. Принаймні таке нововведення — запровадження у школах посад офіцерів поліції — передбачає реалізація в області міжнародного проекту «Ювенальна юстиція», ініційованого амбасадою Канади. Ця північноамериканська країна має багаторічний досвід успішного залучення поліцейських до процесу виховання дітей із так званих груп ризику. Канадські «копи» не тільки вгамовують тамтешніх «важких підлітків», а й стоять на сторожі прав дітей.
«Там офіцери поліції регулярно відвідують закріплені за ними школи, грають із дітьми у баскетбол, користуються довір’ям в учнів і впливають на ситуацію так, аби попередити правопорушення, — ділиться враженнями начальник управління освіти і науки Івано–Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк, котра побувала в Канаді, вивчаючи можливості перенесення на Прикарпатті заокеанського досвіду. — Запровадження посад шкільних офіцерів у нас планується як експеримент. Вони приходитимуть до школярів не лише для того, щоб, так би мовити, полякати, а й щоб вивчати мікроклімат, працювати з батьками, розповідати учням про те, що за будь–яке діяння всупереч закону обов’язково буде відповідальність».
Якими повноваженнями будуть наділені прикарпатські шкільні офіцери, поки що не відомо. «Це — дуже цікавий підхід до порозуміння з неповнолітніми, особливо підлітками, схильними до правопорушень, хоча для нас така робота не є чимось абсолютно новим, — пояснює «УМ» перший заступник начальника Головного управління юстиції в області Володимир Ковальчук. — Раніше й ми практикували тісну співпрацю служб у справах неповнолітніх управління МВС із закладами освіти, щоправда, останнім часом їхні контакти послабшали. Щодо правового статусу шкільних офіцерів, то це питання обговорюватимуть на робочій зустрічі наших фахівців з експертами міністерства юстиції Канади, що відбудеться на початку березня».