Румунський ляпас Михайличенкові

17.07.2004
Румунський ляпас Михайличенкові

Повітряна дуель Верпаковскіса і Беркеуана: свіжішим виявився румун. (Фото УНІАН.)

      Ще жодного разу в історії українського футболу дві кращі команди країни не зустрічалися двічі поспіль за шість днів. Тож було цікаво побачити, які висновки зроблять тренери після двобою за Суперкубок і як команди зможуть втілити їхні думки на полі. Лише одну заміну в порівнянні з суботнім матчем зробив румунський тренер гірників Мірча Луческу (Вукич вийшов замість Флорі), тоді як його візаві Олексій Михайличенко випустив на поле всіх трьох учасників Євро-2004 (хорвата Леко, болгарина Пеєва, латиша Верпаковскіса). Це, як виявилося пізніше, і зіграло фатальну роль з «Динамо», бо ніхто з дебютантів нового сезону, втомлених недавніми баталіями в Португалії, як слід себе не проявив. Гра «Шахтаря», навпаки, справила дуже приємне враження: схоже, румунський фахівець правильно розставив акценти на полі, і, що не менш важливо, його слова дійшли до підопічних, які змогли реалізувати всі задуми наставника. Луческу, який уже обігрував «Динамо» як тренер турецького «Бешикташа», здобув першу й таку важливу перемогу в українському чемпіонаті. «Динамо» ж уперше поступилося з різницею в два м'ячі на стадіоні імені Валерія Лобановського.

      З навколофутбольних моментів відзначимо потужну зливу та гучний провал спекулянтів, які через дощову погоду зазнали серйозних збитків, залишивши в деяких місцях порожніми трибуни стадіону «Динамо». Три сектори, віддані гостям (близько 2000 місць), також не були вщерть заповнені, але підтримка «помаранчево-чорного» легіону відчувалася. Та й 9-й сектор, безкоштовно відданий під час матчів у володіння членів фан-клубу киян, також поводився активно. Ініціативою ж на важкому від дощу полі поступово заволоділи гості: добре тримаючи м’яч і діючи широко, вони змушували суперника багато рухатися.

      Перші дзвіночки біля воріт Шовковського залунали дзвоном шкіряного снаряда об штангу (Звонимир Вукич зі штрафного) та двома небезпечними ударами головою Чіпріана Маріки. Хочеться відзначити, як класно молодий румун «чіпляється» за м’яч і діє у відборі — схоже, за такої гри місце в «основі» йому гарантовано. Інший форвард гірників, Андрій Воробей, багато свободи не мав «завдяки» контрдіям швидкого персональника Бадра Ель-Каддурі. Напрочуд впевнено зіграв донецький захист, складений із трьох румунів і поляка. Космін Беркеуан, на відміну від Суперкубка, дбав переважно про захист, але зумів зробити чудову діагональну передачу Вукичу, після пасу якого Марікш Левандовський розстріляв ворота киян за повної безпорадності оборонців (зауважмо, що польський оборонець пробив Шовковського і в Одесі). Чергова жахлива помилка задньої лінії господарів наприкінці тайму вилилася у вихід Маріки на побачення з Шовковським, але 18-річний форвард пробив повз ворота.

      Лише по перерві кияни активізувалися. Олег Гусєв став схожим на себе найкращого на правому фланзі, але по-справжньому гольових моментів майже не було. Запам’ятався красивий стрибок чеського воротаря Яна Лаштувки, яким він відвів небезпеку після несподіваного потужного пострілу з розвороту Максима Шацьких, а потім — масова атака киян, яку неточним ударом з близької відстані завершував Діого Рінкон, що вийшов на заміну. Усі крапки над «і» розставила «італійська» заміна Луческу — нападаючого на гравця захисного плану. Серб Ігор Дуляй спочатку «вирубив» марокканця Каддурі, а коли тому надавали допомогу за межами поля, результативно скористався передачею співвітчизника Вукича. У цьому епізоді знову проспав усі події Єрко Леко. Хорват, котрий позавчора знову відзначився грубощами, міг реабілітуватися, але його удар в атаці прийшовся у стійку, а Андрій Гусин на добиванні був надто незграбним. Крім явно невгаданого тренерами складу, помічалася і важкість у діях динамівців — можливо, даються взнаки нелегкі передсезонні навантаження.

ПІСЛЯМОВА

      Воротар киян Олександр Шовковський зауважив, що «Динамо» завжди непросто входить у чемпіонат, а Андрій Гусин охарактеризував поразку простіше: «Ми отримали по морді, тепер це має нам вказати, як треба готуватися і підходити до таких матчів».

      Олексій Михайличенко, тренер «Динамо»: «Я хочу привітати «Шахтар» із заслуженою перемогою. Ми сьогодні отримали те, що в принципі заслужили. У цьому є моя провина: сьогодні на гру був виставлений не оптимальний склад. Ми мали небагато інформації про ігрові кондиції гравців, дехто зіграв не так, як ми задумували. Повністю програний був перший тайм, ми жахливо відіграли у захисті. Дали волю, погано розбирали гравців особливо в середині поля, що й призвело до такої кількості моментів, що були поблизу наших воріт. І цілком заслужено ми пропустили в першому таймі м'яч. Другий тайм, мені здається, був для нас більш змістовний, якісний. Та, на жаль, табло фіксує лише рахунок, а не небезпечні моменти. Шкода, що робити можна лише три заміни, бо я б їх зробив і п'ять. Не бачивши футболістів у грі, тільки на тренуванні, дуже тяжко визначити кращих, і сьогодні я помилився».

      Мірча Луческу, тренер «Шахтаря»: «Після гри на Суперкубок я розмовляв зі своїми гравцями і сказав їм, що ми в моральному плані перемогли. Сьогодні ми також провели гарну гру, відзначу перший тайм. Дуже доброю була організація гри, ми тримали свого суперника під постійним тиском, особливо в середині поля, щоб не дати можливості активно зіграти Шацьких і Верпаковскісу. У другому таймі київське «Динамо» змінило гру. Вийшла на поле рішуча команда, яка вигравала вже в нас боротьбу у середині поля і доволі часто наближалися до наших воріт. Складалося враження, що ми боялися перемогти. Дуже часто втрачали м'яч у другій 45-хвилинці, і це допомагало «Динамо». Але нам посміхнулася удача, і рахунок став 2:0. З огляду на те, як ми діяли в першому таймі, цей гол наприкінці був заслуженим».

* * *

      Звичайно, київський матч затьмарив інші зустрічі першого туру 14-ї національної першості. Утім слід відзначити очікувані домашні перемоги «Дніпра» без Венглинського, який відновлюється після операції, над «поверненцями» із Харкова та одеської команди Семена Альтмана — над «Кривбасом». Дебютні три очки в Україні набрав із донецьким «Металургом» сербський наставник Славолюб Муслін. Нищівної поразки київським «канонірам» із новим недосвідченим тренером Олександром Барановим на чолі завдала оновлена «Ворскла» (лише два чоловіки в основі в порівнянні з минулим сезоном!) на чолі із «зубром» Володимиром Мунтяном.

 

ТАБЛО

Результати матчів 1-го туру:

«Динамо» (Київ) — «Шахтар» (Донецьк) — 0:2

      12 000 глядачів

      Суддя — Шандор (Львів)

      «Динамо»: Шовковський, Пеєв (Гусєв, 46), Федоров, Гавранчич, Ель-Каддурі, Несмачний, Леко, Чернат (Гусин, 32), Белькевич, Верпаковскіс (Рінкон, 60), Шацьких

      «Шахтар»: Лаштувка, Стойкан (Белік, 74), Беркеуан, Левандовський, Рац, Вукич, Матузалем (Бахарєв, 79), Тимощук, Срна, Маріка, Воробей (Дуляй, 67)

      Голи: Левандовський, 36; Дуляй, 83

      Попередження: Леко, 57; Гавранчич, 87 — Беркеуан, 44; Срна, 51; Матузалем, 60; Дуляй, 78; Вукич, 85

«Металург» (Д) — «Оболонь» — 2:1

      2 000 глядачів

      Голи: Туре, 14; Ткаченко, 80 — Нивинський, 65

      Вилучення: Туре, 53 («МД», удар суперника рукою)

«Волинь» — «Таврія» — 1:0

      6 300 глядачів

      Гол: Сачко, 90+2

«Чорноморець» — «Кривбас» — 3:1

      7 500 глядачів

      Голи: Симоненко, 3, 56; Мітерєв, 22 — Морозов, 21

«Дніпро» — «Металіст» — 4:2

      8 000 глядачів

      Голи: Мелащенко, 5; Ротань, 32; Матюхін, 62; Семочко, 83 — Селезньов, 30; Бровкін, 75

      Нереалізований пенальті: Рикун, 32 («Д»)

«Борисфен» — «Металург» (З) — 1:1

      1 500 глядачів

      Голи: Литовчак, 87 — Ільяшов, 34

      Нереалізований пенальті: Ковальчук, 70 («Б»)

«Ворскла-Нафтогаз» — «Арсенал» — 3:0

      5 000 глядачів

      Голи: Ковалевський, 21; Медведєв, 30; Браїла, 73