Заява начальника патолого-анатомічного відділення № 540 Центрального військово-морського шпиталю ВМС Збройних сил України Василя Тарковського викликала справжній резонанс. Ще б пак, підполковник медичної служби звинуватив посадових осіб шпиталю в корупції і злочинному приховуванні справжніх причин смерті хворих, що лікувалися в цьому закладі. Про це він у середу заявив на прес-конференції у Сімферополі, повідомляє УНІАН. Серед звинувачених паном Тарковським значиться не тільки керівництво шпиталю, а й працівники прокуратури ВМСУ, командування ВМС України, Лікувального департаменту Міністерства оборони. За його словами, посадовці саботують розслідування причин загибелі великої кількості хворих, яка сталася, мовляв, через халатність і малограмотність лікарів.
А одного разу, зазначає підполковник, він сам особисто зупинив п'яних хірургів, які йшли на операцію. «Протягом кількох років я пройшов всі інстанції від прокурора ВМС до Президента України і домігся відкриття кримінальних справ та покарання винних у смерті людей», — сказав він журналістам. В результаті, за заявою Тарковського, всі випадки у шпиталі було об'єднано в одну кримінальну справу в серпні 2003 року (першу кримінальну справу було порушено у грудні 2002 року). Однак, за його словами, лікарі, якi проходять у даній справі, не відсторонені від виконання обов'язків, продовжують працювати і посадовці, які допустили таку кількість смертей. При цьому начебто незаконно звільнено всіх патологоанатомів, які давали достовірні висновки за усіма випадками смертей у шпиталі. За даними підполковника, розходження між клінічними та патологоанатомічними діагнозами становили 37 відсотків.
«Усі ці злочинні випадки відомі й Генеральній прокуратурі України, але справа продовжує гальмуватися, — каже патологоанатом. — І я підозрюю, що все це відбувається не без відома Генеральної прокуратури, командування ВМС ЗСУ і керівництва Лікувального департаменту Міністерства оборони України».
За словами пана Василя, протягом останніх трьох місяців, тобто після того, як він активно почав займатися даною справою, на його адресу і адресу його близьких стали надходити погрози. Тому він змушений був звернутися до преси. Серйозно стурбований безпекою свого життя та сім'ї, підполковник заявляє, що всі речові докази, які є у нього, він передасть тільки родичам померлих, незалежним експертам або Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Ніні Карпачовій. Пакет з копіями цих документів пан Тарковський вже передав Кримській асоціації вільних журналістів на той випадок, якщо з ним що-небудь трапиться.
Натомість Керівництво медичної служби ВМС ЗС України спростовує сенсаційні заяви підполковника. У прес-службі Головного командування ВМС ЗС України у Севастополі «УМ» повідомили, що «медична служба ВМС ніколи не приховує факти і причини смертей хворих в госпіталі флоту».
Виконувач обов'язків начальника медичної служби Головного командування ВМС ЗС України полковник медичної служби Ігор Валуйський у відповідь на звинувачення начальником патологоанатомічного відділення сказав, що заяви Василя Тарковського мають великий наліт суб'єктивної точки зору і викладені з амбіціозністю. «Якщо він наполягає на незалежній експертизі, — зазначив посадовець, — то медична служба Головного командування також зацікавлена, щоб всі ці випадки були розібрані, детальна інформація стосовно цих фактів була прозорою і доведена до відома всіх зацікавлених сторін».
У самому ж шпиталі про Василя Тарковського не найкращої думки. «Складається таке враження, що ця людина просто хвора, — сказав «УМ» начальник шпиталю Петро Петескул, — ще у грудні минулого року ми запустили механізм про атестування пана Тарковського як особу, що не відповідає займаній посаді. Я думаю, він, аби не втратити робоче місце, зібрав прес-конференцію і оприлюднив неправдиві дані». За словами Петра Валентиновича, Василь Тарковський на посаді начальника патолого-анатомічного відділення 540 Центрального Військово-морського шпиталю ВМС ЗС України перебуває з грудня 2001 року. У Збройних силах служить із серпня 1980 року, служив у військах спецпризначення морської піхоти, в медичному управлінні ВМС, має вищу медичну освіту, але відповідної освіти патологоанатома так і не здобув (хоча брали його на цю посаду з умовою, що він здобуде необхідний фах). «Вчитися далі він так і не захотів, — веде далі начальник шпиталю, — хоча усі необхідні документи були підготовлені. А коли ми почали порушувати питання про звільнення його із займаної посади, підполковник вирішив діяти по-своєму».
За словами Петра Петескула, за увесь час роботи шпиталю жоден з родичів померлих не написав заяви з претензіями. Мовляв, усі «папірці» складав і писав особисто пан Тарковський. Так чи інакше, справою підполковника обіцяло зайнятися Головне командування ВМС Збройних сил України.