Ще в понеділок 43 працівники кіровоградського підприємства «Молкомцентр» заявили, що залишатимуться в приміщенні заводу і навіть готові розпочати голодування, доки їм повністю не виплатять заборгованість із заробітної плати, що становить 75 тисяч гривень, — повідомляє УНІАН. Таке рішення вони прийняли на загальних зборах трудового колективу.
Як повідомив «УМ» начальник відділу переробної промисловості Кіровоградського облсільгоспуправління Віктор Пархомчук, ситуацію ускладнює те, що ТОВ «Молкомцентр» фактично існує лише на папері, бо воно вже рік не працює і не випускає ніякої продукції.
З початку нового року колектив підприємства зменшився майже втричі — до 70 чоловік. Ці люди продовжували ходити на роботу, хоча її і не було. Цікавий факт — на кінець 2003 року заборгованість із зарплати становила понад 1 мільйон гривень, а зараз працівники вимагають виплати суми, меншої майже в 12 разів. З неофіційних джерел «УМ» стало відомо, що самі страйкуючі пояснюють цю арифметику просто: з ними нібито розраховувалися, але у конвертах. Тож зайвого їм не треба.
Зараз власником «Молкомцентру» є Європейський банк розвитку і заощаджень. Як повідомив «УМ» начальник відділу контрольно-ревізійної роботи облсільгоспуправління Віктор Бойко, підприємство дісталося банкірам внаслідок неповернення кредиту на суму більше 4 мільйонів гривень. Тоді керівництво збиралося вкласти ці гроші у розвиток підприємства, але навіть через два роки незрозуміло куди вони поділися. Банкірам «Молкомцентр» нібито теж не потрібен, і в обставинах, що склалися, обласна влада намагається знайти покупця. Та на завод із застарілими технологіями, побудований ще 40 років тому, бажаючих немає.
За інформацією УНІАН, нове керівництво обіцяло поновити виробництво молочних продуктів і погасити борги із зарплати. Однак віз і нині там. Самі працівники стверджують: на час такого оновлення їм пропонували ненадовго звільнитися, але вони продовжували ходити на роботу.
Наразі владі Кіровоградщини не вдалося дійти компромісу з протестуючими. Як повідомили «УМ» у регіональному відділі Національної служби посередництва і примирення, на «Молкомцентр» направлено медичних працівників, які стежать за станом здоров'я людей, якi вже почали голодувати, бо їм урвався терпець. На території підприємства перебувають працівники міліції та рятувальних служб — охороняють зону зберігання аміаку.
Зрозуміло, що це далеко не єдине в Україні підприємство, яке має заборгованість перед власними працівниками. Все ясно із «ефективністю» діючого законодавства, щодо кримінальної відповідальності керівників-боржників. Скільки українців голодуватиме завтра?