В Єрусалимі міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та його ізраїльський колега Сільван Шалом обмінялися листами про взаємне надання бізнесменам обох країн багаторазових віз строком дії до трьох років. Це мусить створити більш сприятливі умови для економічної співпраці та спілкування бізнескіл обох держав, прокоментував речник МЗС Маркіян Лубківський. А міністр фінансів (більше відомий у нас як колишній голова уряду Ізраїлю) Беньямін Натаньягу на зустрічі з Костянтином Грищенком запропонував відкрити в Ізраїлі представництво провідних українських фірм і, відповідно, ізраїльських — в Україні.
Під час офіційного візиту Грищенка до Ізраїлю українці почули, що вони не антисеміти. «Ізраїль задоволений зусиллями, яких докладає Україна для боротьби з антисемітизмом», — цитує Лубківський тамтешнього прем'єр-міністра Аріеля Шарона. Поговоривши про ізраїльську зацікавленість у співпраці в галузі високих технологій, медицини та сільського господарства, українську — в розширенні торгівлі та зміцненні договірно-правової бази, сторони домовилися зустрічатися ще і ще: Костянтин Грищенко передав Аріелю Шарону запрошення українського керівництва відвідати нашу державу з офіційним візитом. Напевно, мудрі ізраїльтяни дочекаються виборів, а там, гляди, і запрошення від уже інших політичних персон України.
Окремою темою позавчорашніх переговорів стала сумнозвісна історія з вивезенням із Дрогобича співробітниками музею «Яд Вашем» фресок Бруно Шульца. Оглянувши виставку викраденої спадщини Шульца, Грищенко висловив українську позицію: «Немає сумнівів, що вивезення фресок було незаконним. Сьогодні ми мусимо в цивілізований спосіб вирішувати їх долю». Цивілізований спосіб, напевно, вишуковуватиме спільна українсько-ізраїльська комісія, створити яку запропонував наш глава зовнішньополітичного відомства. На жаль, виходячи з коментарів речника МЗС інформагенції УНІАН, незрозуміло, чи пристали на цю пропозицію ізраїльтяни, які незаконно експонують крадене вже три роки поспіль.
Костянтин Грищенко і Сільван Шалом. (Фото РЕЙТЕР.)