У селі Свидівок Черкаського району від незапланованих перевірок лихоманить школу. «За планом районне управління освіти мало перевіряти наших колег у школі села Вергуни, але вони чомусь з’явилися у нас. Після них до нас прийшли пожежники та працівники СЕС. Кого чекати завтра — не знаю», — розповідає «УМ» директор Свидівоцької школи Євгеній Нелін.
Такі візити Євгеній Анатолійович пояснює двома причинами. Перша — в очолюваній ним школі досі немає первинної організації Партії регіонів, і це теперішній владі дуже не подобається. А оскільки створювати її педагоги не поспішають, тож до школи — прискіплива увага. При цьому, припускає він, усе робиться для того, аби звільнити його з посади. За словами директора, у період виборчої кампанії у Свидівок навідувався один із депутатів районної ради, який раніше був районним чиновником, а тепер є обласним, й у робочий час збирав бюджетників, у тому числі й педагогів, доносячи інформацію про вибори, що викликало незадоволення людей. В останній свій приїзд на зібранні у Будинку культури він сердито запитав: «Чи є тут школа?» і наказав педагогам: «Ану встаньте!». «Я сказав колегам: не вставайте!». Тоді й мені пішла команда: «Встаньте і вийдіть!», — обурюється Євгеній Нелін. І наводить ще один приклад: на одному з таких зібрань у селі посадовець iз району пообіцяв: «Я вам зроблю тут 37й рік!». Це, наголошує Нелін, чули багато людей, які там були присутні.
Другою причиною позапланових перевірок директор Свидівоцької школи Євгеній Нелін вважає ще один конфлікт. За його словами, з початком навчального процесу, коли у школі були розподілені години між педагогами, одна з учительок поїхала до цього ж чиновника й поскаржилася, що «притісняють члена Партії регіонів», мовляв, не дали тієї кількості годин, які вона хотіла. «Вчителька та не є членом Партії регіонів, але мені подзвонив керівник районного відділу освіти Анатолій Шовкопляс і сказав, що за вказівкою зверху я маю забрати години у одного педагога й віддати іншому. Так під звільнення потрапляли двоє фахівців», — веде далі директор. Він наголошує, що не прислухався до такої «поради» навіть після двох дзвінків iз районного відділу освіти. Вийти зі складної ситуації допомогли колеги. Вони дізналися, що безробітними можуть стати два педагоги, й відмовилися від додаткових годин на користь учительки, котра скаржилася. «Без годин могла залишитися моя колега, котра тільки прийшла у школу. Заради неї я так вчинила. Бо мені теж допомагали, коли починала працювати», — пояснює свій крок учителька початкових класів Лідія Біда.
«Нашого директора пресують за інакодумство, бо він не боявся казати правду в очі. А після виборів керівникам району дали по шапці, то вони свою лють вирішили вилити на директора», — припускає капітан III рангу запасу Олександр Калько, який викладає у Свидівоцькій школі військово–патріотичне виховання.
Водночас начальник відділу освіти Черкаської райдержадміністрації Анатолій Шовкопляс заперечує будьякі вказівки зверху, а незаплановані перевірки у Свидівоцькій школі пояснює дорученням голови райдержадміністрації. Каже, вони відбуваються не лише у цій школі, а й в інших, мовляв, триває перевірка управлінської діяльності директорів шкіл. Анатолій Іванович також зазначає, що він особисто нікого не змушував звільняти людей, каже, в цій школі всі педагоги забезпечені годинами і мають ставки, як і належить.
«Звільнити з директорської посади збираються не лише мене, а й інших директорів. І в районі, і в області. Це, по суті, репресії», — зазначає Євгеній Нелін.
Як пояснив «УМ» Іван Могила, заступник голови обкому профспілки працівників освіти і науки, інформації про те, що після виборів на Черкащині планується звільнення директорів шкіл, до них не надходило.