Зростання рівня українського жіночого тенісу в одиночному розряді на професійних турнірах обумовило й просування вгору нашої збірної у Кубку Федерації, який є неофіційним чемпіонатом світу серед жіночих збірних. Наші дівчата доборолися до того, що опинилися за крок до потрапляння в еліту. Аби потрапити до другої Світової групи, молодим українкам під керівництвом Світлани Медведєвої потрібно було минулих вихідних обіграти суперниць із Німеччини. Двічі в історії німкені з великою Штеффі вигравали Кубок Федерації — у 1987-му й 1992 роках, але після відходу з великого спорту славетної Штеффі Граф (котра позавчора, до речі, удостоїлася честі бути записаною у тенісний Зал слави) команда покотилася донизу. В попередньому матчі дівоча «бундестім» була бита француженками — 0:5, і в разі поразки в протистоянні з українками могла вперше за 41-річну історію залишити еліту. Тим паче що лідерка німецької збірної — Марлен Вейнгартнер, 70-та ракетка світу — в Україну (конкретно — на Одещину, в Іллічівськ) не приїхала. Відтак задавати тон серед гостей мала 19-річна Анна-Лена Греннфельд, 89-та у світовій табелі про ранги. Наш лідер, харків'янка Тетяна Перебийніс, у класифікації WTA наразі 88-ма, та й рівень наступних «номерів» — приблизно однаковий (зауважмо, що знову відмовилася виступати за рідну збірну Юлія Вакуленко, нині 103-тя у світі). Відбулися поєдинки на кортах недавно збудованого іллічівського «Еліт теніс клубу». Хоча покриття майданчика тут не трав'яне, як в Уїмблдоні, паралелі з лондонським турніром серії «Великого шолома» з самого початку змусив провести сильний дощ, який зіпсував не лише старт першого поєдинку (між 21-річною Перебийніс і на десять років старшою Барбарою Ріттнер), а й сам корт. Існувала навіть загроза перенесення всіх ігор під дах або на понеділок. Крім того, у представників Міжнародної федерації тенісу були зауваження й щодо табло. Але, зрештою, всі поєдинки таки відбулися в заплановані дні.
Можливо, саме дощ завадив Тетяні довести до переможного завершення непогано початий стартовий матч. Харків'янка вважалася фавориткою, що й підтвердила вже в першому сеті, повівши 4:0, але надалі її перевагу змило чи неначе, чи справді дощем. Українка ледве довела першу партію до перемоги — 7:5, а дві наступні, розклеївшись, віддала — 2:6 і 4:6. Трохи пізніше того ж, суботнього, дня на корт вийшла 21-річна Юліана Федак із Нової Каховки (рейтинг — 108). Її суперницею була Гренефельд, переможниця юніорського «Ролан Гарросу» в парному розряді, і взяла ця сама Анна-Лена лише перший сет — 6:2. Надалі українка, підбадьорюючи саму себе вигуками «Давай, давай!», виграла обидві вирішальні партії з таким самим рахунком — 6:2. «Це був один із найкращих матчів у моїй кар'єрі, — визнала Юліана. — Я одразу зрозуміла, що потрібно надломити суперницю, і мені це вдалося, щоправда, не в першому, а в другому сеті».
Наступного дня свій матч виграла вже Перебийніс (у тієї ж бідолахи Гренефельд), а ось Федак, у свою чергу, поступилася — знову ветеранка Ріттнер перевела свій досвід у результат у вирішальній третині поєдинку. Все вирішив поєдинок пар. Німецький капітан прийняв рішення не ставити в дует змучену напередодні Анну-Лену Гренефельд, котра після двох поразок була явно не в кращій формі, і випустив на корт перевірену Ріттнер та Ясмін Фюр. Їм протистояли Федак і третій номер нашої команди, «парниця» Юлія Бейгельзімер. Як і в першій грі цього двобою, за Україною був перший сет. А два наступні наші дівчата «віддали», залишивши за собою право постукати в двері еліти вже наступного року.
«Плей-оф» за право виходу у Світову групу ІІ
Україна — Німеччина — 2:3
Перебийніс — Ріттнер — 7:5, 2:6, 4:6
Федак — Гренефельд — 2:6, 6:2, 6:2
Перебийніс — Гренефельд — 4:6, 6:4, 11:9
Федак — Ріттнер — 3:6, 6:4, 4:6
Федак/Бейгельзімер — Ріттнер/Вюр — 6:3, 4:6, 3:6
А ТИМ ЧАСОМ...
Відбулися матчі 1/4 фіналу у Світовій групі Кубка Федерації. Росіянки з Анастасією Мискіною, незважаючи на холод південноамериканської зими, перемогли в гостях аргентинок — 3:1, італійки вдома поступилися француженкам — 0:3, збірна Іспанії насилу обіграла Бельгію (за яку не грали ані Клійстерс, ані Енен-Арден) — 3:2. Сенсаційним можна вважати єдиний результат: Австрія — США — 4:1. До півфіналу господарок вивели дві Барбари — Шетт і Шварц. Єдиний матч за Америку виграла Чанда Рубін, тоді як Ліза Реймонд програла обидві одиночні зустрічі, ще одну — Рубін, не спромоглися взяти гору в парному «матчі престижу» і Джил Крейбас та Мартіна Навратілова.