Етно тепер — не екзотика

10.07.2004

      Фольклорних фестивалів останнім часом помітно побільшало: «Ялта», «Шешори», «Країна мрій» та інші — приємна і доречна складова сучасної української культури. І, схоже, це ще не остаточна кількість фольклорних «прапорців» на мапі фестивального руху. 18-19 липня пройде ще один етно-фест — «Фольклорний дивосвіт», у якому візьмуть участь представники п'яти континентів. Надбання та традиції своєї культури презентуватимуть творчі колективи з Алжиру, Індії, США, Таїланду, Туреччини, Польщі, Сербії і, звісно, України.

      «Мета фестивалю, — йдеться у прес-релізі, — охорона й популяризація традиційного культурного спадку d таких формах його вираження, як танець, пісня, музика, народні ремесла, ігри та забави через інтеграційні зустрічі фольклорних колективів різних країн, формування естетичного смаку в підростаючого покоління і виховання у молоді поваги до традиційної культури українського народу та народів світу». Надзавдання, як бачимо, шляхетне і багатообіцяюче. І для його виконання учасники фестивалю поїдуть до Луцька, Комсомольська-на-Дніпрі (Полтавська область), інших міст України, де виступатимуть перед трудовими колективами.

      А розпочнеться фестиваль 18 липня святковою ходою колективів-учасників Хрещатиком. 19 липня в Українському домі відбудеться гала-концерт «Фольклорний дивосвіт». А вже 20 липня у Луцьку стартує інший фольклорний фестиваль — «Поліське літо з фольклором».