Тасування з підкидним

09.07.2004

      Позавчора на позачерговій конференції Федерації боксу України (ФБУ) нарешті булo розв’язанo проблемy керування організацією. Зібрання у приміщенні Держкомспорту анулювало всі керівні посади головного органу вітчизняного любительського боксу й назвало нових лідерів. Одностайним рішенням усіх 73 членів конференції президентом ФБУ було обрано міністра економіки та європейської інтеграції Миколу Деркача, колишнього першого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Це дещо несподівано в даному випадку, але майже природно для української дійсності, коли федерації з різних видів спорту очолюють впливові посадовці чи депутати, котрі переймаються цією ділянкою роботи мало, зате створюють надійний «дах» і допомагають у вирішенні фінансових проблем.

      Першим віце-президентом, також одностайним рішенням голосуючих, обрали народного депутата України від СДПУ(о) Володимира Рябіку. Крім того, присутні призначили п'ятьох віце-президентів — Андрійчука, Дегтярьова, Соболевського, Богомаза та горе-екс-президента Єлісєєва, а також генерального секретаря ФБУ Комісаренка. Попередню роботу Дмитра Єлісєєва, котрий за нетривалий період свого правління натягнув боксерську ковдру на рідний Донецький регіон, розколов ФБУ на дві частини і навіть «відзначився» у зловживанні коштами федерації, учасники зібрання відзначили оцінкою «незадовільно». Але на форумі, від якого Єлісєєв тривалий час тікав, як відомий персонаж від ладану, він поводився надто тихо і гучних заяв стосовно «перевороту» в українському боксі не робив. Ба, навіть сам голосував за власну відставку з посади президента ФБУ. До речі, за словами заслуженого судді Анатолія Пацатого, який раніше був однією з головних «жертв» Єлісєєва і Ко, напередодні форуму Дмитро вибачився перед 21 представником регіонів.

      Також на звітному засіданні було прийнято постатейним голосуванням новий статут федерації. За словами головуючого на конференції Володимира Рябіки, більш демократичного документа немає в жодної олімпійської федерації. Відтак керівним органом федерації боксу стане Рада регіонів, до якої входитиме по одному представнику від кожної обласної федерації, тож відразу було обрано 25 висуванців від областей.

      Після закінчення конференції делегати зібралися у вузькому колі, щоб вирішити питання зі збірними України. Обидві ж сторони конфлікту — Дмитро Єлісєєв та Юрій Андрійчук — схоже, були задоволені завершенням гучного скандалу. Донеччанин зазначив, що на конференції «була висловлена думка народу» (нарешті він про неї згадав!), а Андрійчук подякував ЗМІ за висвітлення проблеми й повідомив, що дуже радий вирішенню цього конфлікту і збирається працювати з Єлісєєвим як з одним з віце-президентів федерації. Прикметно, що до нових керівних органів не увійшов жоден із прибічників Єлісєєвa, які перед цим «каламутили воду».

* * *

      А ще в Києві завершився форум на підтримку найавторитетнішої у світі організації професійного боксу — Всесвітньої боксерської ради. Нагадаємо, що її діючим чемпіоном WBC у суперважкій вазі є українець Віталій Кличко, а сама Рада перебуває на межі банкрутства через проблеми з програшем суду на 30 із гаком мільйонів доларів. На зустрічі в столиці України вісім регіональних боксерських організацій метикували, як вийти з глухого кута, й домовилися про створення нової всесвітньої організації під назвою Федеративна боксерська рада (Federated Council of Boxing). Швидше за все, це утворення й замінить WBC, яка, у свою чергу, накаже довго жити. Регіональні структури, найвпливовішою з яких є Європейський боксерський союз (EBU), раніше були тісно пов’язані з WBC. FCB планують зареєструвати наступного тижня у Швейцарії.

      Щоправда, залишається без відповіді чимало питань стосовно спадкоємництва FCB. Президент WBC Хосе Сулейман планує найближчим часом зустрітися з німецьким боксером Граціано Рокіджані, який очікує від WBC тi самi відсудженi 31 мільйонiв доларiв. Можливо, після цього побачення можна буде сказати ще щось конкретне про долю Кличка та іншої зіркової компанії.

 

А ТИМ ЧАСОМ...

      Один із найбільш титулованих боксерів сучасності, колишній чемпіон світу в суперважкій вазі британець Леннокс Льюїс став татом. Віце-міс Ямайки Вайолетт Чанг, з якою темношкірий гігант зустрічається четвертий рік, хоча офіційно не розписується, на минулі вихідні народила хлопчика.