Кава, як відомо, один із найпопулярніших напоїв у світі. Тож суперечки про її як цілющі, так і шкідливі властивості точаться не одне століття. Причому висновки дуже часто — діаметральні. Однак лікарі давно завважили факт, що вживання кави запобігає ожирінню. Цей ефект учені пояснюють так: кофеїн стимулює засвоєння кисню тканинами і прискорює процес розщеплювання жирів. Також ця речовина зменшує апетит і запобігає переїданню. Саме ця властивість стала причиною додавання кофеїну майже в усі біологічно активні добавки (так звані БАДи) для зменшення ваги.
Водночас лікарі наголошують: для того, аби кава приносила користь, варто навчитися правильно вживати цей ароматний напій.
— У жодному разі каву не можна пити натщесерце, — застерігає львівський лікар–дієтолог Зоряна Завада. — Споживати напій можна лише після легкого сніданку (йогурт, сирок, бутерброд із сиром, фруктовий салат).
Упродовж дня краще пити каву між їжею — це знижуватиме апетит і вбереже від калорійних бутербродів. Проте щодня не можна випивати понад 1—3 чашок напою. Чому? Згідно з результатами досліджень, лише така кількість кави в день здатна бадьорити. А те, що понад «норму», викликає звикання і значно збільшує навантаження на серцево–судинну систему, наголошує лікар–дієтолог.
Тим, хто стежить за фігурою, лікар не радить пити каву в кафе. За рахунок вмісту вершків, цукру, морозива і солодких сиропів одна скляночка може містити до 350 ккал. Якщо вживаєте каву з вершками, краще перейдіть на нежирне молоко. Це хоч і не так смачно, але допомагає позбутися зайвої ваги.
Більшість лікарів сходяться на думцi: ввечері від кави все–таки краще відмовитися, навіть якщо вона не відганяє сон. Адже кофеїн стимулює діяльність нервової системи, і це не дозволяє головному мозку повноцінно відпочити вночі.
До речі, розчинну каву краще замінити натуральною. Більшість дієтологів запевняють: розчинна кава викликає затримку рідини в організмі, подразнює кишечник і викликає розвиток целюліту. Отож краще купувати каву в зернах і перед приготуванням перемелювати.