Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Третина чемпіонату позаду, а в прем’єр–лізі досі не знайшлося команди, яка б змогла зупинити переможну ходу «Шахтаря». Непогані шанси відібрати очки в лідера мав «Дніпро», однак, зіштовхнувшись на «Донбас–арені» із «непереборними обставинами», команда Хуанде Рамоса капітулювала, після чого поступилася другою позицією в турнірній таблиці київським динамівцям.
«Дуже важко грати з «Шахтарем», коли зараховують гол із положення поза грою, залишають команду в меншості й незрозуміло як роздають попередження. Мене дивує таке суддівство на «Донбас–арені». Виходить, що всі команди, котрі приїздять сюди, повинні боротися і проти цього фактора», — на післяматчевій прес–конференції іспанський очільник «Дніпра» обурювався діями головного арбітра матчу Сергія Бойка.
«Дніпряни» вважають, що 35–річний рефері, показавши Євгену Чеберячку за гру рукою в штрафному майданчику другу жовту картку, зламав хід поєдинку і не залишив гостям шансів на позитивний рахунок. При тому що «рука» Чеберячка була зовсім не навмисна. Та і як можна інакше трактувати епізод, коли м’яч влучає у верхню кінцівку гравця, що стоїть до нападника спиною і не бачить загрозу?
«Якщо так, то нехай одразу на початку чемпіонату «Шахтареві» повісять золоті медалі на груди. «Шахтар» — хороша команда, але так судити не можна», — емоційно коментував протистояння півзахисник «Дніпра» Олександр Алієв. Він знову запам’ятався активними діями не на полі, а на лаві запасних — під час сутички, що виникла біля бокової лінії під завісу поєдинку.
Вочевидь та штовханина й словесна перепалка — наслідок дивних рішень Сергія Бойка, якому забракло досвіду й авторитету для обслуговування такого гарячого матчу. При тому що він нещодавно відсудив матч Ліги Європи «Ліон» — «Спарта». Чи, можливо, у молодого рефері не витримали нерви після отримання прямих вказівок однієї зі сторін? Як заявив спортивний директор «Дніпра» Андрій Русол в ефірі ток–шоу «Про Футбол», у перерві поєдинку один із працівників «Шахтаря» чинив прямий тиск. Свідком цієї події був капітан дніпропетровців Руслан Ротань, який і розповів про почуте Русолу. «Ротань сказав, що по дорозі в роздягальню представник «Шахтаря» (а йдеться, певно, про адміністратора Даміра Зінатулліна. — Ред.) тиснув на четвертого арбітра і на асистента. Руслан говорив, що постійно звучала фраза «ви помилилися» і «ви зобов’язані виправити свою помилку», —пояснив спортдиректор «синіх».
Щоправда, сам капітан «Дніпра» після матчу сказав журналістам дещо інше: «Усі прекрасно бачать, так що говорити про це сенсу немає. Людям же очі не закриєш — все видно. Зрозуміло, що судді — вони як представники однієї древньої професії — і туди, і сюди. Нехай цю справу розбирають ті органи, які повинні це робити».
Щодо самої гри «Шахтаря» й «Дніпра», яку, за повідомленням прес–служби прем’єр–ліги, дивилися аж у 34 країнах світу, то лідери українського чемпіонату подарували глядачам двобій із захопливим сюжетом. Навіть попри чисельну більшість господарів до останнього не було зрозуміло, чи «гірники» зможуть здобути 19–ту перемогу поспіль. Вони на 10–й хвилині пропустили швидкий м’яч від того ж Ротаня, по ходу поєдинку примудрилися не реалізувати два пенальті, змарнували багато голевих моментів. Однак вдруге пробити Яна Лаштувку (а перший гол Генріх Мхітарян забив, коли із «міліметрового» офсайду втік на побачення з чеським воротарем) «гірникам» усе ж вдалося. Чудо–удар вийшов у капітана Даріо Срни.
Скориставшись осічкою «Дніпра», на звичну для себе другу позицію піднялося «Динамо». Щоправда, три пункти у першій грі під орудою Олега Блохіна далися динамівцям нелегко. На думку нового наставника, «грати з такими нервами і тремтячими ногами не можна. Можливо, хлопці хвилювалися через приїзд нового тренера. Але в перерві я їм сказав: результат — це моє, а гра — це ваше. Ви можете програти, але ви повинні грати». Після цього «біло–сині» почали діяти натхненніше. А перемогу господарям принесла парочка резервістів Мілевський–Раффаел, яку керманич завбачливо випустив на заміну трохи раніше.
На відміну від двох «стартів» у збірній України, де Олег Володимирович починав із нічиїх, роботу біля керма рідного клубу легендарний футболіст почав із перемоги. «Гра ще від Сьоміна, з поправками від Блохіна», — констатував президент Ігор Суркіс. Завтра буде Ліга чемпіонів і «Динамо» (Загреб), а вже в наступному турі національної першості на «Динамо» чекає зустріч із головним конкурентом у боротьбі за «срібло» — «Дніпром». Тому на п’яти наступає «Металіст». Щоправда, сильно скоротити відставання команді Мирона Маркевича не вдалося — не змогли переграти в гостях «Чорноморець».
Удруге поспіль харків’яни в Одесі розписують «мирову», хоча події на полі, особливо наприкінці матчу, не мали нічого спільного з «миром». І знову причиною негараздів стали судді,чиї рішення відверто дратували тренерів і футболістів. Особливо кричущим став вердикт лайсмена, який в очевидному епізоді замість удару від воріт призначив кутовий на ворота «Чорноморця». «Це нелюдська безсовісність», — кричав після матчу наставник «моряків» Роман Григорчук, який за незгоду з діями суддів отримав вилучення.
Запорізький «Металург» на чолі з Віталієм Кварцяним осоромився в Кривому Розі, програвши 0:5. Найбільше від тренера перепало на горіхи 20–річному голкіперові Олексію Шевченку. Хоча, здається, половину з того, що залетіло в його ворота, точно не змогли б парирувати й кращі воротарі планети. А все тому, що і Сергій Самодін, і Рінар Валєєв, і Дмитро Льопа «стріляли» точно в «дев’ятку».
«Я — сильний подразник. Дехто з футболістів «Кривбасу» сьогодні хотів мене порвати на шматки», — пояснював спортивну злість опонентів Кварцяний. Він, нагадаємо, перед стартом нинішнього чемпіонату працював у Кривому Розі й «забракував» ледь не половину місцевих футболістів, виставивши їх на трансфер. Тепер «забраковані» відігралися...
Компенсатори для Сьоміна і ФФУ
Як заявив в ефірі телепрограми «Великий футбол» на каналі «Україна» екс–наставник «Динамо» Юрій Сьомін, він вимагатиме від керівництва «біло–синіх» компенсації за невиконання контракту, який був розрахований до 2014 року. Юридичну підтримку росіянину надаватиме скандально відомий футбольний агент Дмитро Селюк. Він вважає, що виплата недоотриманих коштів — це ім’я і престиж клубу.
Водночас президент «Динамо» Ігор Суркіс запевняє, що нічого не винен Сьоміну. «Контракт передбачував півтора року недоторканності, яка закінчилася в липні 2012–го. А Юрія Павловича я звільнив згідно з пунктом «за низькі спортивні результати», — каже Суркіс.
«Сьомінську» пісню підхопили у ФФУ, де вирішили розглянути можливість отримання відступних від «Динамо» за достроковий відхід Олега Блохіна зі збірної України. Віце–президент Федерації Віктор Межейко сказав, що порушить «компенсаційне» питання на виконкомі.
Прем’єр–ліга. 10–й тур
«Динамо» — «Зоря» — 1:0
Гол: Раффаел, 80
21 714 глядачів
«Шахтар» — «Дніпро» — 2:1
Голи: Мхітарян, 19; Срна, 80 — Ротань, 9
Вилучення: Степаненко, 89 — Чеберячко, 60
47 487 глядачів
«Волинь» — «Таврія» — 0:1
Гол: Назаренко, 5
4 600 глядачів
«Чорноморець» — «Металіст» — 1:1
Голи: Сантана, 41 (пен.) — Вілліан, 89
Вилучення: Леонардо, 90+5 («Ч»)
28 150 глядачів
«Говерла» — «Металург» (Д) — 2:1
Голи: Одонкор, 54 (пен.); Малишич, 87 — Казарян, 69
5 250 глядачів
«Кривбас» — «Металург» (З) — 5:0
Голи: Самодін, 5, 46; Льопа, 59; Валєєв, 64; Антонов, 90
2 500 глядачів
«Ворскла» — «Іллічівець» — 1:0
Гол: Кривошеєнко, 15
8 500 глядачів
«Карпати» — «Арсенал» —1:1
Голи: Балажиц, 49 — Адійя, 28
11 100 глядачів
Турнірна таблиця:
I В Н П М О
1. «Шахтар» 10 10 0 0 34–5 30
2. «Динамо» 10 8 0 2 17–7 24
3. «Дніпро» 10 6 3 1 20–8 21
4. «Металіст» 10 5 3 2 18–8 18
5. «Арсенал» 10 4 3 3 12–17 15
6. «Металург» (Д) 10 4 2 4 14–11 14
7. «Таврія» 10 4 2 4 9–10 14
8. «Іллічівець» 10 4 1 5 13–9 13
9. «Кривбас» 10 4 1 5 10–9 13
10. «Волинь» 10 3 3 4 10–15 12
11. «Зоря» 10 3 2 5 10–14 11
12. «Ворскла» 10 3 2 5 9–15 11
13. «Чорноморець» 10 3 2 5 9–16 11
14. «Карпати» 10 2 3 5 10–19 9
15. «Говерла» 10 2 1 7 10–22 7
16. «Металург» (З) 10 0 2 8 4–24 2
Бомбардири: Мхітарян («Шахтар») — 13, Ідейє («Динамо») — 8.
12–й тур. «Миколаїв» — «Оболонь» — 1:1 (Ковальов, 47 — Захаревич, 36), «Кримтеплиця» — «Полтава» — 1:1 (Свиридов, 89 — Бессалов, 9; вилучення: Новотрясов, 90+1 («К»)), «Севастополь» — «Титан» — 2:1 (Данішевський, 21; Кузнєцов, 90+5 — Смалько, 37), «Олександрія» — «Сталь» (А) — 1:0 (Запорожан, 36), «Олімпік» — «Буковина» — 2:0 (Шериф, 3, 83; вилучення: Аблітаров, 71 («Б»)), «Авангард» — «Суми» — 1:1 (Скарлош, 27 — Масалов, 39; вилучення: Скарлош, 70 — Масалов, 66), «Нафтовик» — «Одеса» — 1:0 (Світличний, 82), «Арсенал» (БЦ) — «Зірка» — 1:2 (Шептицький, 23 — Рудницький, 1, 84 (пен.)), «Геліос» — «Динамо–2» — 2:0 (І. Худобяк, 17; Батальський, 90+3).
Лідери: «Зірка» — 24, «Сталь» — 23, «Севастополь», «Олександрія» — 22, «Авангард» — 21, «Геліос» — 20.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>