Позавчора Кабмін знову пікетували. Цього разу — представники Всеукраїнської спілки радянських офіцерів і Компартії України, яких зібралося майже 200 чоловік. Привід — пенсійна дискримінація колишніх військовослужбовців, адже не секрет, що сьогодні полковник у відставці, ветеран-орденоносець фактично отримує ту ж саму пенсію, що й прапорщик, який пішов зі Збройних сил рік тому. Ветерани колишньої Радянської армії вимагають негайно прирівняти їхні пенсії до розмірів, які отримують пенсіонери-військовослужбовці незалежної України. Серед прапорів різних родів військ колишнього СРСР, що майоріли біля будівлі уряду, можна було побачити і транспаранти з гаслами: «Віктор Янукович, Микола Азаров та Євген Марчук, будьте ласкаві, наберіться мужності та звільніть владу!».
Як зазначив головний експерт Координаційної ради при Президентові України з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, працівників міліції, митної служби та членів їхніх сімей, полковник Олег Гук, стан справ із військовою реформою не найкращий. Адже потерпають від неї, перш за все, самі військові, як діючі, так і ті, що у відставці. Ініційоване керівництвом Міноборони скорочення Збройних сил України в 2004 році на 70 тисяч осіб свідчить про відсутність ефективної і прозорої для суспільства моделі реформування. Бо невідомо, що, коли і де скорочується, в яких обсягах та в які терміни. Ніхто поки що не знає, яким буде механізм вирішення соціальних проблем кожного військовослужбовця: розміри фінансового та матеріального забезпечення, джерела отримання коштів, житла, умови та терміни соціальної адаптації.
Полковник Гук окреслив й іншу важливу проблему — вкрай непрозоре проведення конверсії військових об'єктів. Мало того, що система її реалізації неефективна, бо між програмою конверсії та програмою реформування відсутній чіткий взаємозв'язок, так ще Закон України «Про конверсію військових об'єктів» досi не прийнято. А поки що з військовими об'єктами відбуваються цікаві метаморфози. Як приклад Олег Гук навів ситуацію навколо колишнього військового містечка в селищi Ліски Одеської області. За конкурсом Фонду держмайна України, територія в 11 гектарів була продана місцевому приватному підприємству за якихось 99 тисяч гривень. Зараз тут уже садовий кооператив, де сотка землі продається за суму від п'яти до восьми тисяч доларів США.
Отже, законодавчий перехід від принципу «передачі» військових об'єктів муніципальним органам та міністерствам до принципу «перетворення» з комплексним вирішенням соціально-економічних та екологічних проблем є вкрай необхідним. Прогноз полковника: закон буде прийнято в листопаді.
Олег Гук заявив про неприпустимість використання проблеми військовослужбовців тими чи іншими політичними силами у власній боротьбі. В цьому ракурсі згадали і про пікет під Кабміном. Хоча... без політичної «опіки» колишніх військових деякими партіями напередодні президентських виборів, судячи з усього, не обійтися. Про це красномовно свідчили червоні прапори КПУ, що майоріли на мітингу перед урядом.