Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Після Одеської міської та обласної рад учора взялися за «язик» і в інших південно–східних областях. Керуючись законом про основи мовної політики Ківалова—Колесніченка, про рішення про регіональний статус російської мови ухвалили Севастопольська міська, Донецька та Запорізька обласні ради. Причому на Донбасі «за» проголосували 117 депів із 118 присутніх, на Запоріжжі — 79 із 81 (всього в цій раді сто депутатів).
Сесія в Донецьку рекомендувала міським, сільським і селищним радам «розглянути питання застосування на відповідних територіях у випадках, передбачених законом, інших регіональних мов або мов меншостей». Водночас у рішенні Донецької облради немає вказівки на фінансове забезпечення реалізації закону, інформує УНІАН.
«В Україні розпочалася галопуюча деукраїнізація», — прокоментував цю ухвалу народний депутат України, голова донецького обласного штабу «Нашої України» Олександр Клименко. Він акцентував увагу на тому, що запровадження цих рішень вимагатиме чималих додаткових коштів із місцевих бюджетів і зрештою призведе до розвалу держави.
У Севастополі рада доручила міській держадміністрації передбачити фінансування для виконання норм закону в бюджеті на 2013 рік та підготувати необхідні зміни в регіональну програму розвитку російської мови і російської культури в Севастополі до 2017 року.
Комітет опозиційної інтелігенції кличе на новий Майдан
Народний комітету захисту України видав заяву у зв’язку з підписанням Президентом «мовного» закону Ківалова—Колесніченка.
У відозві йдеться: «Російська мова, яку в Україні ніхто не забороняв, не принижував і яка не потребувала жодного захисту, відтепер у силу цього закону буде фактично другою державною не тільки в регіонах, де іншомовна група становить 10 відсотків населення, а й по всій території України. Цей закон спрямований не на консолідацію суспільства, а на розкол будь–якої територіальної громади і всього народу України на україномовних та російськомовних громадян.
Ініціатором прийняття цього закону є Президент Янукович, узурпатор державної влади, прислужник кремлівських вождів, який віддав Росії частину української території в Криму, доручив росіянам керувати найважливішими міністерствами, а в гуманітарній сфері проводить промосковську політику з метою включення України у так званий «Русскій мір».
Янукович уже проявив себе як державний злочинець, узурпувавши державну владу. Одним iз перших його злочинів стало й публічне заперечення Голодомору 1932—1933 років як геноциду українського народу. Як злочинець повівся він і цього разу з «мовним» законом. Окрім того, він не захотів вислухати аргументи делегації української інтелігенції, прихильної до нього, і наважився плюнути в обличчя не тільки сумирних візитерів, а й усій європейській та українській Україні...
Янукович вдає проєвропейського політика, але насправді він — слуга двох панів — московського імперіалізму та космополітичного олігархічного капіталу...
Народний комітет захисту України закликає всіх мислячих українців, студентську молодь, усі опозиційні сили до об’єднання. Ми вважаємо за необхідне негайно створити штаб підготовки до Майдану. Сьогорічне святкування нашої Незалежності ми повинні провести як систему мітингів проти влади Віктора Януковича.
Україну ніхто, крім самого українського народу, не врятує від політичної загибелі, спланованої промосковською клікою.
Ми знаємо, що на жовтневих виборах до парламенту режим Януковича застосує всі вже добре засвоєні засоби фальшування. У державі, де панує диктатор, якому служать усі правоохоронні, військові та воєнізовані структури, опозиційні сили приречені на поразку. Тільки могутній виступ народу — новий Майдан — може змусити армію та міліцію стати на бік непокірного народу!
Із того дня, як Янукович підписав «мовний» закон, ми вже не на свободі, ми в таборі для полонених. Або вирвемось, або помремо! Разом — на волю!»
Серед підписантів заяви — координатор Народного комітету захисту України Дмитро Павличко, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, В’ячеслав Брюховецький, Євген Гірник, Богдан Горинь, Іван Дзюба, Олесь Доній, Роман Іваничук, Роман Лубківський, Левко Лук’яненко, Юрій Мушкетик, Валентин Наливайченко, Наталія Осьмак, Мирослав Попович, Олександр Скіпальський, Михайло Слабошпицький, Олег Чорногуз, Валерій Шевчук, Василь Шкляр, Юрій Щербак та інші.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>