Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Плакат на захист української мови на матчі Україна — Чехія на «Арені Львів».
Усі 33 500 місць «Арени Львів», попри дощову погоду минулого вечора, були зайняті. Багато любителів футболу прийшли на трибуни у вишиванках і впродовж усього матчу збірних України й Чехії не припиняли підтримувати нашу команду — скандуваннями, аплодисментами, розмахуванням прапорами, підстрибуванням усім стадіоном. Особливу увагу привертав величезний банер із портретами князя Володимира Великого, гетьмана Івана Мазепи та Степана Бандери майже на всю ширину поля й написом: «Мова — це надбання тисячоліть». Ще один плакат, підсвічений фаєрами, сповіщав: «За мову до кінця».
Тренер Олег Блохін ще раз визнав: «Такої підтримки, як у Львові, збірна не має ніде». Шкода, що матч закінчився нічиєю.
Позавчорашній поєдинок збірних України й Чехії став для обох команд генеральною репетицією перед стартом у відборі на чемпіонат світу–2014. Обидва суперники залишили Євро–2012 у спогадах і тепер ставлять перед собою нові цілі, враховуючи певну ротацію кадрів.
Очікувалося, що спаринг у Львові стане останнім матчем у синьо–жовтій формі одразу для двох наших нападників–ветеранів. Утім Олег Блохін не включив їх до заявки. Тож багаторічний капітан Андрій Шевченко на «Арені Львів» так і не з’явився. А Андрій Воронін вийшов на поле лише для того, аби в урочистій обстановці символічно розвести м’яч із центра поля зі своїм кумом Анатолієм Тимощуком. Після чого під оплески глядачів і партнерів відправився до роздягальні. За десять років виступів у головній футбольній команді країни нинішній форвард німецької «Фортуни» провів 74 матчі, в яких забив вісім м’ячів.
Чехи також недорахувалися одного з нападників. Про завершення кар’єри у збірній оголосив гравець «Галатасарая» Мілан Барош.
Над господарями тяжіли спогади про розгромну поразку від чехів 0:4 минулої осені. Тож «синьо–жовті» щосили намагалися реваншуватися вдома. Але «магія» Львова цього разу не спрацювала. Після семи перемог у столиці Галичини господарі вперше зіграли внічию. Хоча до позитивного результату були значно ближчі, ніж суперник.
Попри підсумкові нулі на табло, гра вийшла цікавою. Команди намагалися діяти на зустрічних курсах і створили чимало голевих моментів. Щоправда, чехи, зрозумівши свою неспроможність цього вечора тягатися з господарями на рівних, переважно дбали про захист, лише інколи гостро огризаючись. І можна погодитися з Олегом Блохіним, який у відповідь на запитання журналіста, чому гра вийшла такою нудною, не без гумору відповів: «Мабуть, ви були на іншому стадіоні».
Наш тренерський штаб здивував, випустивши з перших хвилин трьох номінальних форвардів. Хоча насправді «дніпрянин» Роман Зозуля більше працював на місці правого півзахисника, «шахтар» Марко Девич — із глибини, й лише його одноклубник Євген Селезньов діяв на вістрі.
Гра українців справляла цілісне враження. Девич і Денис Гармаш віддавали непогані паси врозріз. Євген Коноплянка періодично здійснював проходи по флангу та «стріляв» по воротах знаменитого Петра Чеха. І навіть зазвичай «оборонний» Тимощук ледь не став автором розкішної голевої передачі, але «ворсклянин» Євген Селін не зумів як слід обробити м’яч біля чужих воріт — чи то удар, чи то пас виявився дуже неточним. Не було нарікань на наш захист, що у першому таймі змусив Андрія П’ятова відверто нудьгувати.
Вихід на поле по перерві Олега Гусєва та Андрія Ярмоленка дозволив підопічним Блохіна нарощувати тиск. Чудовий штрафний удар вдався Ярославу Ракицькому — Чех лише кінчиками пальців перевів м’яч на кутовий! Повз ворота били Ярмоленко й Зозуля. Незабаром дніпропетровець лише трохи не дотягнувся, аби ввігнати снаряд у порожній кут після хитрого пасу п’ятою Романа Безуса.
А от молодий Тарас Степаненко ледь не став антигероєм. Спочатку не зумів замкнути за кілька метрів до воріт простріл Ракицького, а потім «обрізався» в центрі поля. Лише ривок назад і відчайдушний підкат Євгена Хачеріді в ноги Мілану Петржелі врятував Україну від неприємностей. А вже в доданий час пощастило після кутового, коли м’яч пролетів біля штанги.
Загалом гра оновленої команди «синьо–жовтих» справила непогане враження. Шкода лише, що в третьому матчі поспіль збірна обходиться без забитих м’ячів. Хоча, якщо гравці так само проявлятимуть характер і настрій у наступних поєдинках, результат має прийти. Наступний двобій уже буде вкрай відповідальним — 11 вересня проти збірної Англії в Лондоні.
— Це наш перший матч після Євро–2012, і гра команди в цілому мене задовольнила. Як, гадаю, і глядачів теж. Забракло лише позитивного результату. Ми мали більше голевих моментів, ніж чехи, але не довели жоден із них до логічного завершення.
У нас грало кілька молодих хлопців, їм бракує стабільності та врівноваженості. Із цим пов’язані й помилки наприкінці зустрічі, хоча загалом із суперниками такого рівня їх не можна припускатися.
Я бачу, хлопці готові грати, а не відбувати номер. Команда довела, що й без Шевченка з Вороніним є серйозною силою. Утім гравцям ще треба зростати, щоб досягнути рівня цих ветеранів.
Міхал Білек,
головний тренер збірної Чехії:
— Українці діяли агресивно й виглядали сильним суперником. Певною мірою, вони змогли нас здивувати. Але ми добре захищалися. До того ж у нас чимало нових футболістів, і ми змогли побачити їхні можливості.
Мені сподобалася атмосфера на стадіоні — уболівальники дуже яскраво підтримувати свою команду. Єдине розчарування — нуль голів.
Україна — Чехія — 0:0
Україна: П’ятов, Бутко, Хачеріді, Ракицький, Селін, Тимощук (Ротань, 46), Гармаш (Безус, 72), Коноплянка, Зозуля, Девич (Степаненко, 71), Селезньов (Ярмоленко, 46)
Чехія: Чех, Гебре Селассіе (Райторал, 78), Сівок, Кадлець, Лімберськи, Їрачек (Гушбауер, 73), Гюбшман, Даріда (Сухи, 88), Коларж (Петржела, 46), Піларж (Резек, 66), Лафата (Пекгарт, 57)
Суддя — Мажич (Сербія)
Попередження: Хачеріді, 42; Зозуля, 52 — Їрачек, 61; Лімберськи, 68; Пекгарт, 90
«Арена Львів», 33 500 глядачів
* * *
Англія — Італія — 2:1 (Ягелка, 27; Дефо, 80 — Де Россі, 15), Франція — Уругвай — 0:0, Пуерто–Ріко — Іспанія — 1:2 (Сінтрон, 65 — Касорла, 42; Фабрегас, 45), Португалія — Панама — 2:0, Сербія — Ірландія — 0:0, Естонія — Польща — 1:0, Німеччина — Аргентина — 1:3 (Хеведес, 81 — Хедіра, 45 (у свої ворота); Мессі, 52; Ді Марія, 73; вилучення: Цілер, 30 (Н); нереалізоване пенальті: Мессі, 32), Бельгія — Голландія — 4:2, Хорватія — Швейцарія — 2:4 (обидва голи хорватів — на рахунку «гірника» Едуардо), Швеція — Бразилія — 0:3 (Даміао, 32; Пато, 84, 86 (пен.)), Росія — Кот–д’Івуар — 1:1 (Дзагоєв, 55 — Градель, 77; перший матч на чолі росіян для італійця Фабіо Капелло; скомпрометований на Євро Андрій Аршавін залишився капітаном), Вірменія — Білорусь — 1:2, Люксембург — Грузія — 1:2, Норвегія — Греція — 2:3, Австрія — Туреччина — 2:0, Чорногорія — Латвія — 2:0, Шотландія — Австралія — 3:1, Уельс — Боснія і Герц. — 0:2, Угорщина — Ізраїль — 1:1, Албанія — Молдова — 0:0, Словенія — Румунія — 4:3, Македонія — Литва — 1:0.
* * *
Чемпіонат Європи серед молодіжних збірних. Відбірковий етап.
Група 2. Фінляндія — Литва — 3:4, Україна — Словенія — 2:0 (Коркішко, 16; Рибалка, 42 (пен.); нереалізоване пенальті: Коркішко, 45+2; вилучення: Караваєв, 62).
Турнірне становище після 9 матчів: Швеція — 19 (8), Словенія — 17, Україна — 14 (8), Литва, Фінляндія — 9, Мальта — 5.
Наступний матч підопічні Павла Яковенка проведуть 6 вересня в Києві проти Мальти.
* * *
Х Меморіал Лобановського. Молодіжні збірні.
Фінал: Словаччина — Чорногорія — 1:1 (пен. — 7:6).
За третє місце: Україна (U–20) — Білорусь — 1:1 (Тащі, 90+3 — Шикавка, 22; пен. — 5:4).
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>